Gabriel (BPP): Kolaps parkování na Jižním Městě?

5. 1. 2016 18:52

Vzhledem k chystanému zprovoznění tzv. modrých zón – tedy Zón placeného stání (ZPS) v městských částech přiléhajících k naší MČ – na Praze 4 a Praze 5 hrozí kolaps parkování na Jižním městě.

Gabriel (BPP): Kolaps parkování na Jižním Městě?
Foto: ODS
Popisek: Jan Gabriel, zastupitel MČ Praha 11

Co to znamená? Dojde k vytlačení vozidel návštěvníků z městských částí, které ZPS zavedou. Ptáte se kam? Odpověď není složitá. Návštěvníci Prahy budou hledat parkovací místa na území, kde není parkování nijak řešeno, tedy krom jiného na komunikacích Jižního Města. V současné situaci činí deficit, tedy počet chybějících parkovacích stání (ps) na Jižním Městě celkem cca. 2000ps.

Tedy dva tisíce vozidel složitě hledá místo k parkování, případně parkuje v rozporu s předpisy. Velkou část  tvoří vozidla návštěvníků Jižního Města – vozidla lidí, kteří na území jižního Města pracují, nebo zde odstavují své vozidlo a pokračují dále MHD – využívají tedy tzv. černé P+R.

A k tomu je třeba připočíst nárůst odhadovaný odborníky na cca 3000 vozidel. Jaké řešení přináší vedení MČ Praha 11 a odpovědná členka Rady MČ Praha 11 PhDr. Šárka Zdeňková? Věřte – Nevěřte: Žádné. Problém neřeší, problémem se nezabývá, ale utíká od něj a dělá, jako že neexistuje. Zlepšení situace kolem parkování nás tedy jistě nečeká.
Jan Gabriel

Člen zastupitelstva MČ Praha 11

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 1 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Kovářová (STAN/TOP 09): Volání mladých rodin zůstane nevyslyšeno? Poslední novela zákona o zemědělském půdním fondu se skutečně nepovedla

22:35 Kovářová (STAN/TOP 09): Volání mladých rodin zůstane nevyslyšeno? Poslední novela zákona o zemědělském půdním fondu se skutečně nepovedla

Projev na 47. schůzi sněmovny 24. května 2016: