Hejtman Bubeníček projednal s radou GIBS spolupráci s veřejnou správou

23.04.2018 5:37

Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček přijal radu Petra Voleše, který je vedoucím pracoviště oddělení prověřování a dokumentace Generální inspekce bezpečnostních sborů v Ústí nad Labem. Předmětem jednání bylo vzájemné informování o možnostech spolupráce.

Hejtman Bubeníček projednal s radou GIBS spolupráci s veřejnou správou
Foto: ČT
Popisek: Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček

„Vítám, že jsme dnes mohli diskutovat možnosti oboustranné užitečné spolupráce,“ komentoval jednání hejtman Oldřich Bubeníček.

„Vzhledem k tomu že i zákon č. 341/2011 Sb. ukládá GIBS mimo jiné i spolupracovat s dalšími orgány veřejné správy, jsem rád, že jsme mohli dnešní schůzkou navázat budoucí dobrou spolupráci a nabídnout pomoc v případech, kdy se na Vaše zaměstnance obracejí občané s poznatky a dotazy k činnosti bezpečnostních sborů v případech, kdy by mohla být ze zákona GIBS příslušná k vyřízení takových podání,“ řekl Petr Voleš při setkání s hejtmanem.

Inspekce má působnost vůči bezpečnostním sborům, na jejichž činnost se zaměřuje. Těmito sbory jsou Policie České republiky, Vězeňská služba České republiky, Celní správa České republiky.

GIBS má působnost po celém území České republiky. Sídlí v Praze, kde je také vedení sboru, specializovaná oddělení a další organizační jednotky, zejména podpůrného charakteru.

Pro efektivní zajištění činnosti jsou v každém kraji zřízena pracoviště oddělení prověřování a dokumentace, jejichž pracovníci řeší problematiku inspekce v daném regionu.

Inspekce může od bezpečnostních sborů a jiných státních orgánů požadovat součinnost, pokud je to nezbytné pro plnění konkrétního úkolu inspekce a není-li schopna jeho splnění zajistit jinak.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ostudou ČR je ministr pro evropské záležitosti Dvořák, ne nepřijetí eura

20:18 Okamura (SPD): Ostudou ČR je ministr pro evropské záležitosti Dvořák, ne nepřijetí eura

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům ministra pro evropské záležitosti Dvořáka o…