Hejtman Hašek: Dnešek je splněným snem

16.11.2015 20:27

Šestkrát týdně, hodina letu, až dvě stě dvacet navazujících spojů do celého světa. V pondělí 16. listopadu 2015 začal z brněnského letiště létat pravidelný spoj do Mnichova.

Hejtman Hašek: Dnešek je splněným snem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

"Dnešek je splněným snem, který se týká leteckého spojení Brna a jižní Moravy s Německem a celým světem. Rád bych poděkoval společnost bmi regional, vím, že jednání byla dlouhá a náročná, ale úspěšná. Stejně tak bych rád poděkoval zástupcům Lufthansy, protože Brno se dnešním dnem znovu ocitá na letecké mapě světa. To je obrovská věc nejenom pro jihomoravskou politiku, ale především pro byznys v našem regionu a ve městě Brně a pro turistiku. Věřím, že tato linka bude úspěšná i s podporou našeho regionu a že na ni v budoucnosti navážeme i možnými dalšími linkami. V neposlední řadě chci poděkovat společnosti Letiště Brno a také letišti v Mnichově. Jsem přesvědčen, že bez jejich plného nasazení bychom tady dnes nemohli stát," uvedl hejtman Michal Hašek. Jak dodal, je rád, že má Brno a jižní Morava zajištěno přímé letecké spojení doslova do celého světa.

"Krajské letiště Brno-Tuřany se stává skutečnou branou do našeho regionu pro turisty, vědce, studenty a zejména pro byznys, který v Brně a nejbližším okolí přináší moderní a inovativní zahraniční investice a s nimi i tolik potřebná pracovní místa. Ve spolupráci s městem Brnem nyní Jihomoravský kraj pracuje na modelu společné podpory dostupnosti Brna a jižní Moravy díky síťovým leteckým linkám, ke spolupráci přizveme i zástupce jihomoravských firem či akademických institucí," sdělil hejtman. "Věřím tedy, že právě spojení Brna a bavorské metropole přiláká další investory ze Spolkové republiky Německo. V tomto směru budeme Brno a jižní Moravu propagovat při obchodních misích a prezentacích kraje na veletrzích a podobně," řekl Michal Hašek.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

22:12 Kolaja (Piráti): Svobodná média = zdravá demokracie

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k médiím.