Jihomoravskou TOP 09 povede do voleb staronový předseda

18. 9. 2017 6:37

Využít ve volební kampani všechny dosavadní zkušenosti bude úkolem opětovně zvoleného předsedy jihomoravské organizace TOP 09 Jana Vituly (48). Zkušený komunální a regionální politik vede krajskou buňku strany od jejího vzniku, nyní vstupuje do již pátého funkčního období.

Jihomoravskou TOP 09 povede do voleb staronový předseda
Foto: top09.cz
Popisek: Jan Vitula, 1. náměstek ministryně práce a sociálních věcí

Úspěšného starostu města Židlochovice a náměstka hejtmana Jihomoravského kraje opětovně zvolil do svého čela víkendový krajský sněm TOP 09. „Svým spolustraníkům chci poděkovat za znovu projevenou důvěru. Naším hlavním úkolem teď bude přivést TOP 09 k úspěchu v letošních sněmovních a příští rok v komunálních volbách. V nich je mým cílem, abychom obhájili všech 12 současných starostovských křesel a získali k tomu minimálně tři další navíc,“ říká Jan Vitula. V letošních volbách do Poslanecké sněmovny sám kandiduje na 9. místě krajské volební listiny.

„Hájíme právní stát bez zbytečných regulací, fungující dopravu, kvalitní školství, dostupnou péči o nemocné a seniory, zdravé životní prostředí a podporu regionů,“ říká Jan Vitula o tématech, se kterými se ve sněmovních volbách o hlasy voličů ucházejí kandidáti TOP 09.

V komunální politice vidí Jan Vitula velký potenciál v Letovicích či Boskovicích na Blanensku, v Branišovicích na Brněnsku, ve Veselí nad Moravou anebo v Brně-Židenicích či Králově Poli, kde má TOP 09 již dnes velmi aktivní a schopné místostarosty, radní či zastupitele.

Místopředsedy jihomoravské organizace TOP 09 byli zvoleni myslivec, sokolník a vědecký pracovník Bohumil Straka (46) za Brno-město, majitel zakázkového krejčovství Denis Tureček (26) za Hodonínsko a středoškolský učitel Petr Novotný (42) za Blanensko. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): V době ekonomického růstu nevidíme důvod pro státní rozpočet s deficitem

16:36 Stanjura (ODS): V době ekonomického růstu nevidíme důvod pro státní rozpočet s deficitem

Projev na 4. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 12. 2017 k druhému čtení vládního návrhu zákona o st…