Kádner (Úsvit): Musíme zefektivnit systém tvorby pracovních míst

25.09.2013 13:07

V poslední době registruji hlasy, zejména z úst sociálních demokratů, které mluví o možném zaměstnávání místních v Krušných horách. Chtějí tak pomoci s řešením vysoké nezaměstnanosti.

Kádner (Úsvit): Musíme zefektivnit systém tvorby pracovních míst
Foto: red
Popisek: David Kádner

Lesy ČR jakožto státní podnik by tak podle vize sociální demokracie svůj hospodářský přebytek neodváděl státu, ale zaplatil by z nich lidi, kteří by vyčistili Krušné hory.

Podle mě není potřeba zapojovat do hry Lesy ČR a podobné státní nebo polostátní firmy. Zaprvé si na tyto služby Lesy ČR najímají externí firmy a ty zase zaměstnávají lidi, kteří by přišli o práci, za druhé si myslím, že je potřeba nejdříve využít účelně finance, které jsou pro tyto účely vyčleněny. Z vlastní zkušenosti vím, že v systému je mnohem víc peněz, kterými by se mohla zaplatit nová pracovní místa, než se zdá, ale chybí efektivita samotného systému.

V systému panuje nerovnoprávnost, roztříštěnost. Jak je možné, že na jedno a to stejné místo je vyhrazeno pro mladého člověka, který se snaží osamostatnit, třináct tisíc korun hrubého a pro člověka ve věku mezi padesátým a šedesátým rokem života, tedy člověka se zkušenostmi, dovednostmi, ale nejhůře zaměstnatelného, přibližně deset a půl tisíce?

Stát by měl konečně nastavit jasná, transparentní a spravedlivá pravidla, podle kterých by bylo možné vytvořit pracovní místa pro lidi, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní. Ze zkušeností starosty vím, že jsou to právě oni, zástupci obcí, ve velkých městech pak členové neziskových organizací, kteří znají nejlépe dané prostředí a obyvatele a vědí, kdo má opravdu snahu pracovat a kdo je spokojený s životem na sociálních dávkách. A měli by mít možnost nabídnout práci těm, kteří o ni stojí.

David Kádner – lídr Hnutí Úsvit v Ústeckém kraji

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Úsvit přímé demokracie

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Nová nizozemská vláda výrazně zpřísní svou azylovou politiku

6:16 Fiala (SPD): Nová nizozemská vláda výrazně zpřísní svou azylovou politiku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k azylové politice nové nizozemské vlády.