Maršíček (KSČM): Opatření k posílení vnitřní bezpečnosti

17.02.2018 19:16

Policie ČR vedle personální nedostatečnosti nedisponuje potřebným materiálně-technickým vybavením pro efektivní boj proti novým bezpečnostním hrozbám.

Maršíček (KSČM): Opatření k posílení vnitřní bezpečnosti
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Stínový ministr KSČM pro resort vnitra Zdeněk Maršíček

Technické a technologické vybavení je početně nedostatečné, morálně a fyzicky zastaralé. Pro zvýšení připravenosti Policie ČR zejména na ochranu před teroristickými útoky (včetně útoků využívající CBRNE zbraní) a nelegální migrací je proto nezbytné urychleně zajistit obnovu a doplnění nezbytného technického a technologického vybavení prvosledových hlídek a útvarů prvního nasazení pro on-line kontrolu osob, vozidel a efektivní zajištění vnitřní bezpečnosti státu a obyvatel ČR. Jedná se zejména o pořízení služebních dopravních prostředků vybavených tzv. mobilní platformou nové generace, dlouhých zbraní, balistické ochrany, ochranných prostředků před útoky CBRNE a potřebné munice.

Zároveň realizovaná cvičení v roce 2017 zaměřená na ochranu hranic před hrozbou nelegální migrace prokázala, že vedle personální nedostatečnosti absentuje logistické zabezpečení Policie ČR pro činnost policistů na hranicích a provádění efektivní kontroly osob a vozidel překračujících hranice. Proto je nezbytné fyzickou ochranu hranic urychleně doplnit o technologické prvky.

Efektivním prvkem boje proti nelegální migraci a převaděčství je přeshraniční policejní spolupráce. Kritickým místem v této oblasti je nekontabilita komunikačního a technologického vybavení spolupracujících bezpečnostních sborů jednotlivých států a tím absence rychlé hlasové a datové komunikace.

Z výše uvedeného důvodu je nezbytné pořídit pro potřeby Policie ČR technologické prvky zvyšující pokrytí v příhraničních oblastech a zajišťující přeshraniční přenos dat a hlasové komunikace.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ostudou ČR je ministr pro evropské záležitosti Dvořák, ne nepřijetí eura

20:18 Okamura (SPD): Ostudou ČR je ministr pro evropské záležitosti Dvořák, ne nepřijetí eura

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům ministra pro evropské záležitosti Dvořáka o…