Ministr Brabec: Opatrně jsme vážili kompromisy. Není pravda, že člověk nemůže žít vedle vlka

25.09.2016 20:19

Na pražské Kampě se můžete projít národními parky - pozvánka na výstavu Národní parky ČR 2016.

Ministr Brabec: Opatrně jsme vážili kompromisy. Není pravda, že člověk nemůže žít vedle vlka
Foto: ANO
Popisek: Ministr životního prostředí Richard Brabec

Ministr životního prostředí Richard Brabec tento týden zahájil na pražské Kampě venkovní výstavu 18 velkoformátových fotografií turisticky atraktivních lokalit českých národních parků, jakými jsou např. Pravčická brána, cesta na Sněžku, meandry Dyje i Teplé Vltavy. Národní parky jsou vlajkovou lodí ochrany české přírody, kterou spravuje rezort životního prostředí. V roce 2016 si připomínáme 25 let od vyhlášení dvou národních parků, NP Podyjí a NP Šumava. Ministerstvo životního prostředí spolu se správami všech našich národních parků pořádá při této příležitosti výstavu, která patří k doprovodným akcím letošních oslav a potrvá do 6. října.

Fotografie, instalované poblíž historické budovy Sovových Mlýnů, společně pokřtili ředitelé správ Národního parku Šumava Pavel Hubený a Národního parku Podyjí Tomáš Rothröckl, ti se pozastavili u jedinečnosti smyslového požitku návštěvníků národních parků, zvláště pak při pohledu na přitažlivé tvary jejich kopců. Zachování ryzosti a vznešenosti pro oko návštěvníka popřáli 4 našim národním parkům do budoucnosti kmotři celé akce - herečka Linda Rybová a režisér Petr Krejčí.

Vernisáž výstavy zakončil ministr Richard Brabec, který spolu s jeho rezortem čeká na hlasování Poslanecké sněmovny PČR k novele zákona o ochraně přírody a krajiny: „My jsme velmi opatrně vážili kompromisy. Není pravdou, že by člověk nemohl žít vedle tetřeva, rysa nebo vedle vlka. Možné to je. Ministerstvem připravená novela zavádí kus stability, po které všichni volají dlouhá léta, protože v ní ponecháváme národním parkům minimálně 15 let, aby se příroda v nich mohla nerušeně vyvíjet, a teprve pak ať naši následníci vyhodnotí její stav, a řeknou, zda a jak jí tento nerušený vývoj prospěl.“

Spolu s výstavou se včera v Lichtenštejnském paláci uskutečnilo i slavnostní setkání k významnému výročí s podtitulem "České národní parky a jak dál". Vedle ministra životního prostředí konferenci zahájil s úvodním slovem i šéfporadce předsedy vlády Vladimír Špidla a předseda Výboru pro životní prostředí PSP ČR Robin Böhnisch. Součástí programu byla i panelová diskuze s účastí ministra Brabce, Vojtěcha Koteckého z Glopolis, režiséra dokumentárních filmů Jana Svatoše, herce Davida Prachaře a starosty Kašperských hor Petra Málka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

6:03 Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

Kdo nás osvobodil? A komu to nemáme zapomenout? Snad nám ministryně Černochová napoví!