Sehnalová (ČSSD): Firmy musí platit daně tam, kde podnikají

15.03.2018 6:39

O nových pravidlech pro korporátní daně v Evropě dnes diskutovali poslanci Evropského parlamentu. Zítra budou hlasovat o dvou zprávách, které by měly zajistit, že firmy budou platit daně tam, kde podnikají a dosahují zisků.

Sehnalová (ČSSD): Firmy musí platit daně tam, kde podnikají
Foto: sehnalova.cz
Popisek: Europoslankyně Olga Sehnalová

Zprávy týkající se společného daňového základu a společného konsolidovaného daňového základu vytvářejí nové standardy pro korporátní zdanění. Jejich cílem je vyřešit problém převádění daňové povinnosti do zemí s výhodnějšími daňovými podmínkami, který způsobuje členským zemím ztráty při výběru daní ve výši 200 miliard eur.

Součástí návrhu jsou opatření, která by měla zajistit, aby společnosti platily daně tam, kde vytvářejí zisk, ale také zřízení jednotného souboru daňových pravidel v celé EU a využívání digitálních dat při výpočtu daňových závazků

Sociálnědemokratický poslanec Paul Tang, který je zpravodajem k novým pravidlům ke společnému korporátnímu daňovému základu, k tomu uvedl: “Změna současného stavu je nesmírně potřebná. Není přece možné, aby velké korporace optimalizovaly daně v jiných zemích než v těch, kde vytváří zisky. Korporátní zdanění je nyní pouze v režii členských zemí a velké firmy tak zneužívají rozdílů jednotlivých daňových systémů k naplánování daňových strategií, které jsou pro ně nejvýhodnější. Například jenom aktivity Googlu a Facebooku v tomto směru vytváří pro rozpočty evropských zemí ztrátu 5 miliard eur.“

„Tento návrh je důležitým krokem v boji s daňovými úniky a agresivním daňovým plánováním velkých firem. Navrhovaná změna konečně zajistí, aby velké korporace platily daně férově a aby tyto zisky skutečně šly do rozpočtů zemí, ve kterých firmy podnikají. Jednotný evropský základ korporátních daní je zásadní pro vytvoření férového systému,“ doplnila poslankyně Evropského parlamentu Olga Sehnalová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájek (STAN): Nejúrodnější půda se už nebude plošně měnit v parcely pro obchoďáky

4:32 Hájek (STAN): Nejúrodnější půda se už nebude plošně měnit v parcely pro obchoďáky

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k ochraně půdy.