Stráská (ČSSD): Nenecháváme nic náhodě. Snažíme se přilákat absolventy medicíny

01.09.2016 11:15

Jihočeský kraj se snaží do nemocnic získat mladé lékaře i zdravotní sestry také pomocí benefitů. Nabízí jim ubytování či firemní mateřskou školu.

Stráská (ČSSD): Nenecháváme nic náhodě. Snažíme se přilákat absolventy medicíny
Foto: Archiv Ivany Stráské
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská

Ubytování či firemní mateřská škola. To je příklad benefitů, kterými se snaží Jihočeské kraj, respektive nemocnice, jejichž je jediným vlastníkem, motivovat mladé lékaře, sestry i další absolventy zdravotnických škol k tomu, aby našly pracovní uplatnění právě zde. Inspirovat je mohou i různé soutěže či možnosti si práci na špičkových pracovištích vyzkoušet v praxi.   

„Nenecháváme nic náhodě. Kvalitní zdravotnický personál je vždy potřebný, proto se snažíme přilákat absolventy medicíny a zdravotnických škol k práci v našich nemocnicích pomocí různých benefitů. Patří mezi ně nabídka ubytování či možnost využití firemní mateřské školy, inspiraci pak mohou najít během různých soutěží,“ potvrdila první náměstkyně hejtmana Ivana Stráská.

Soutěž Medik roku a Jihočeská sestřička

Stráská upřesnila, že jihočeské nemocnice pořádají například soutěž Medik roku, určenou studentům medicíny, nebo soutěž Jihočeská sestřička pro budoucí zdravotní sestry. „Obě akce mají budoucí absolventy upozornit na možnost pracovního uplatnění v krajských zařízeních. Pokud si mladí medici vyzkoušejí práci v nemocnici, obvykle jsou nadšeni moderním prostředím, kvalitou lékařů i sestřiček a možností perspektivního zaměstnání,“ doplnila náměstkyně.

Investice do zdravotní techniky, budov a zároveň dobří lékaři i ostatní personál jsou základním předpokladem pro plně fungující zdravotnictví. „Díky tomu se nám daří jihočeské nemocnice dlouhodobě držet na špičkové úrovni v rámci naší republiky i celé Evropy,“ uzavřela Stráská.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

8:14 Laudát (KAN): Zpackali jsme to víc, než byste čekali, vaše TOP 09

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nominaci a odvolání nominace Pavla Tuleji na post m…