Volfová (ČS): KDU-ČSL aneb Chájíme tscheská interes

16.03.2014 20:10

Ve sdělovacích prostředcích se objevila zpráva o setkání představitelů KDU-ČSL s tzv. „vyhnanými“ Němci. Tato skutečnost je absurdní v situaci, kdy tato partaj vyhlásila své heslo do evropských voleb: „Hájíme české zájmy“.

Volfová (ČS): KDU-ČSL aneb Chájíme tscheská interes
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Volfová v redakci Parlamentních Listů

Znamená to snad, že českým zájmem je revize poválečného uspořádání v Evropě? Nebo chtějí lidovci pokračovat v rozkrádání České republiky a po prosazení tzv. církevních restitucí teď chtějí odevzdat další stovky miliard odsunutým sudeťákům? KDU-ČSL trvale odmítá výjimku z Lisabonské smlouvy, kterou byl podmíněn náš podpis pod touto smlouvou. Stejná výjimka chrání Polsko a Spojené království Velké Británie a Severního Irska proti jakýmkoliv majetkovým nárokům států, které rozpoutaly nejstrašnější válečný konflikt v dějinách.

„Je pro mne noční můrou, že by se snad v České republice našel někdo, kdo by chtěl s heslem o obraně českých zájmů jednat s potomky odsunutých nacistů. Vždyť představitelé sudetoněmeckého landsmanschaftu na svých webových stránkách zahrnují do obětí Němců za Druhé světové války dokonce i německé a rakouské antifašisty, které oni sami zavraždili v koncentračních táborech. Jedním z nich byl i můj dědeček, který byl hned krátce po 15. březnu 1939 zatčen a zemřel v Mauthausenu a moje babička jen zázrakem přežila šest let věznění v Ravensbrücku. Pokud chtějí lidovci na svých plakátech do evropských voleb mít opravdu nějaké heslo, snad by ho alespoň měli napsat tak, jak si to představuje pan Posselt: Chájíme tscheská interes,“ uvedla předsedkyně České Suverenity Jana Volfová.

Mgr. Jana Volfová

  • ČSSD
  • předsedkyně strany Česká Suverenita, učitelka
  • mimo zastupitelskou funkci

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Česká Suverenita

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

23:07 Kasal (ANO): Podvod na předkladatele novely. Mě žádná dohoda dvou ministrů nezajímá

Projev na 101. schůzi Poslanecké sněmovny k návrhu poslanců Zdenky Němečkové Crkvenjaš, Toma Philipp…