Drsná výzva Klausova rodinného přítele: Šéf ochranky by se měl zastřelit

29. 9. 2012 12:35

Šéf zdravotního výboru sněmovny Boris Šťastný z ODS, který je lékařem a dlouholetým Klausovým rodinným přítelem, je zhrozen z reakce prezidentovy ochranky při pátečním incidentu v Chrastavě. Tým prezidenta republiky varoval před tím, že by mohl být Klaus střelami otráven.

Drsná výzva Klausova rodinného přítele: Šéf ochranky by se měl zastřelit
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Václav Klaus přednášel na Žofínském fóru

Boris Šťastný poté, co na prezidenta Klause v Chrastavě vystřelil pistolí mladý komunista, varoval esemeskou prezidentův tým, aby Klaus šel na toxikologické testy, protože střela mohla být klidně i otrávena.

Varovná SMS

„Pokud došlo k přímému kontaktu těch střel s kůží, okamžitě, prosím, nechte prezidentovi udělat kompletní toxikologickou analýzu. Ty kuličky mohly být napuštěny jedem nebo radioizotopem,“ napsal v SMS Šťastný.

Klaus pak absolvoval vyšetření a ošetření v nemocnici, protože kuličky prostřelily sako a prezident na své paži krvácel.

Šťastný je z chování prezidentovy ochranky zhnusen. „Každá normální ochranka na světě by jednala tak, že by jeden člen ochranky reflexivně skočil na střílejícího a snažil by se mu ve střelbě zabránit a další člen ochranky by porazil prezidenta a kryl by ho svým tělem. Navíc útočník si pak odešel, vesel dával rozhovory do média a ještě si stačil zakouřit,“ vyjadřuje se rozzlobeně pro ParlamentníListy.cz prezidentův rodinný známý Boris Šťastný.

Šéf ochranky by se měl zastřelit

„Navíc ta střela mohla být napuštěna jedem. Ochranka měla ihned prezidenta odvést na vyšetření, protože na trhu se prodávají airsoftové narkotizační střely a ty kuličky mohly být napuštěny jedem nebo radioizotopem. Kdyby tomu tak bylo, tak mohl prezident do půl hodiny zemřít. Tento hrůzný čin tedy nelze vůbec bagatelizovat s tím, že se jednalo o nějakou pistolku. Ten útočník mohl přinejmenším prezidentovi či někomu v okolí vystřelit oko a prezidenta zranil na jeho paži,“ řekl ParlamentnímListům.cz Šťastný.

Ten také míní, že prezidentova ochranka naprosto selhala a její šéf Jiří Sklenka by měl ihned vyvodit osobní zodpovědnost. „Každý čestný člověk na místě pana Sklenky by se po takovém selhání zastřelil, aby uhájil svou důstojnickou čest. Pokud nemá pan Sklenka tolik odvahy, měl by alespoň rezignovat,“ vyzval ho Šťastný.   

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Neuhnula. Ostatní přestali, Kalouskova poslankyně, jež před lety urazila důchodce, stále vyplácí z eráru svého syna. Toto nám k tomu řekla

20:32 Neuhnula. Ostatní přestali, Kalouskova poslankyně, jež před lety urazila důchodce, stále vyplácí z eráru svého syna. Toto nám k tomu řekla

Rodinní příslušníci coby zaměstnanci poslanců se v médiích probírali mnohokrát. Fenomén, který též č…