Šedivý povede přípravu nové armádní koncepce

03.08.2010 17:09

Ministr obrany Alexandr Vondra chce bývalého náčelníka generálního štábu Jiřího Šedivého do týmu odborníků, který vypracuje novou koncepci armády. Tým hodlá Vondra představit koncem srpna.

Šedivý povede přípravu nové armádní koncepce

Pohádka o zeštíhlujícím se ministerstvu obrany se pomalu rozplývá. Ministr obrany Vondra totiž hodlá kvůli koncepci resortu sestavit úplně nový tým, který by mu měl s vizí obrany v budoucnu pomoci. V týmu hodlá dát vedoucí místo Jiřímu Šedivému, jenž kdysi velel generálnímu štábu armády.

Kromě Šedivého chce ministr do týmu pozvat i vojáky, civilní experty a také zástupce opozičních stran. „Koncepce má být trvalá, a je proto třeba ji důkladně prodiskutovat," vysvětlil Vondra s tím, že takzvaná bílá knihy armády (koncepce ministerstva) by měla vycházet z nové bezpečnostní strategie Severoatlantické aliance.

Pro NATO ji připravuje tým vedený bývalou ministryní zahraničí USA Madeleine Albrightovou a schválena má být na listopadovém summitu v Lisabonu.

Jmenoval nové úředníky: Nadymáčka a Bulanta
    

Ministr zároveň oznámil, že dnes jmenoval nového ředitele Úřadu pro dohled nad akvizicemi. Stal se jím František Nadymáček, který ve funkci nahradil Romana Hoštu, odvolaného v souvislosti s podezřelými zakázkami Správy vojenského bytového fondu. 
    

Vondra také představil nového ředitele svého kabinetu, stal se jím Pavel Bulant.

Šedivý byl i poradcem Steyru
    

Šedivý působil ve funkci náčelníka generálního štábu od roku 1998 do 2002, kdy ho vystřídal Pavel Štefka. Šedivý po odchodu z armády pracoval mimo jiné jako šéf dozorčí rady české pobočky izraelské stavební společnosti Housing & Construction, která chtěla stavět dálnici D47 na severu Moravy. Později působil i jako poradce rakouské zbrojovky Steyr, která od české armády získala zakázku na transportéry.

Čtěte také:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Spalovací motory? Ať jsou pekelně drahé.“ Lídři SPOLU řidičům

4:44 „Spalovací motory? Ať jsou pekelně drahé.“ Lídři SPOLU řidičům

Spalovací motory je třeba hodit na smetiště dějin. Varianta syntetických pohonných hmot je rovněž za…