Havlově švagrové zřejmě připadne i druhá půlka Lucerny

04.08.2010 16:57

Dagmar Havlová se soudí kvůli svému podílu na paláci Lucerna. Zřejmě jí připadne i druhá část této nemovitosti.

Havlově švagrové zřejmě připadne i druhá půlka Lucerny

Švagrová bývalého prezidenta Václava Havla, Dagmar Havlová, možná získá i druhou polovinu pražského paláce Lucerna. Pražský vrchní soud totiž  již podruhé zrušil verdikt Městského soudu v Praze.

Ten část lukrativní budovy v centru hlavního města nechal v majetku konkurzu po společnosti Chemapol Reality (C.H.R.). Ve středu to uvedla mluvčí městského soudu Martina Lhotáková, informaci přinesl server Novinky.cz.

Odkup za podivných podmínek

Soudkyně městského soudu Kateřina Hrudková rozhodla v případu loni v květnu. Tak jako v březnu 2007 sdělila, že Havlová od firmy odkoupila polovinu Lucerny za markantně nižší cenu a pro společnost podezřele nevýhodných podmínek.

Poněvadž však znalci nedokázali ve svých posudcích určit, jaká by měla být cena za podobnou nemovitost, soudkyně ji stanovila sama - a to odvozením z částky, již za polovinu paláce zaplatila společnost C.H.R. v roce 1997 bývalému prezidentu Václavu Havlovi. Jendalo se o 200 milionů.

Proti Havlové ve sporu stojí právě konkursní správce C.H.R., jenž tvrdí, že firma prodávala část  nemovitosti v situaci, kdy měla omezené možnosti se svobodně rozhodovat.

Havlová může téměř vše

Podle svého dřívějšího vyjádření může však Havlová nyní Lucernu spravovat, pronajímat a z vybraných nájmů opravovat.

Nemovitost získali bratři Václav a Ivan Havlovi v roce 1992 v restituci. Ivan svou polovinu věnoval manželce Dagmar, jež poté chtěla odkoupit druhou část od švagra. Prezident ji však prodal Chemapolu a až v roce 1999 se druhá polovina dostala právě do rukou Havlové.

 

 

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jas

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

4:44 Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

Prozradil pirátský poradce Petr Beneš z pražského magistrátu citlivé informace protistraně, s níž se…