Mladá Boleslav: Odborníci z ČVUT radí s cyklostezkou do Jemníků

16. 10. 2012 21:36

Město Mladá Boleslav pečlivě připravuje podklady pro žádost o dotaci na stavbu nové cyklostezky z Mladé Boleslavi do příměstské části Jemníky.

Mladá Boleslav: Odborníci z ČVUT radí s cyklostezkou do Jemníků
Foto: cenapp.cz
Popisek: Mladá Boleslav

V těchto dnech se odborníci snaží najít vhodné řešení vedení cyklostezky přes most vedoucí nad R10. Proto na radnici v úterý dopoledne zavítal docent Petr Slabý z ČVUT, který s Mladou Boleslaví spolupracuje již několik let. Například se podílel na návrhu řešení Havlíčkovy ulice v lokalitě Kaufand. Dnešního jednání se zúčastnil také zástupce příměstské části Jemníky, náměstek primátora Jiří Bouška, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství Josef Macoun a Bohuslav Devátý, vedoucí odboru stavebního a rozvoje města.

Podle docenta Slabého jsou dvě věci, které zajistí bezpečnost cyklistů na mostě: zpomalovací prvek před a za mostem a snížení rychlosti. Tyto možnosti musí město dále řešit společně s projektantem. Na stavbu nového mostu, který si vyžádá investici přibližně 15 milionů korun, chce Mladá Boleslav získat dotaci. Pokud by se podařilo tyto finance získat, město by z rozpočtu zaplatilo 4 miliony korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mb-net.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sobotko, Zaorálku, Poche, Marksová… Jak prasata a ještě u toho mlaskáte! Zeptali jsme se na vás čtyř stovek sociálních demokratů. Tohle ještě nikdo a nikdy neudělal

14:35 Sobotko, Zaorálku, Poche, Marksová… Jak prasata a ještě u toho mlaskáte! Zeptali jsme se na vás čtyř stovek sociálních demokratů. Tohle ještě nikdo a nikdy neudělal

Sociální demokracie si hoví v pozicích, jaké držela už před sněmovními volbami. Navzdory výprasku do…