Nával u zemanovců. Dostat se do strany stojí jen padesát korun

23.02.2013 9:17

Stát se nyní členem Strany práv občanů - zemanovci, které se podařilo jako jediné uspět se svým kandidátem při volbě prezidenta, je až překvapivě jednoduché. Stačí souhlasit se stanovami strany a zaplatit padesát korun. Politické zaměření není důležité.

Nával u zemanovců. Dostat se do strany stojí jen padesát korun
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zeman na Hrad

Také v Karlovarském kraji platí, že zájem o členství u zemanovců se po senzačním úspěchu čestného předsedy Miloše Zemana zvyšuje. ParlamentnímListům.cz to potvrdil předseda krajské organizace SPOZ Josef Kvasnička. „Ano, i v Karlovarském kraji pociťujeme zvýšený zájem o členství ve Straně práv občanů - zemanovci, a to jak u zájemců bez stranické příslušnosti, tak i z řad jiných politických stran.“

Jak rozeznat kariéristy?

Na otázku, jaké podmínky musí zájemce o členství splnit, nám Josef Kvasnička prozradil klíč, podle kterého lze bez větších problémů uspět: „Já hodnotím každého podle jeho schopností, odpovědnosti a sebekázně. Je mi jedno, jestli se jedná o občana s politickým zaměřením nalevo či napravo - pro mne osobně je důležité, aby to byl člověk schopný všeho dle zákonů, odpovědný a měl morální kvality. Jestli se takový člověk ze zmíněných stran ohlásí se žádostí o vstup do SPOZ a bude souhlasit s našimi stanovami, naším programem, vlastnoručně podepíše přihlášku, zaplatí 50 korun registrační poplatek a přijme-li ho místní organizace, tak nic nebrání tomu, aby se kdokoliv stal členem SPOZ. Věřím a spoléhám na naše současné členy, že budou umět rozeznat skutečné zájemce o práci v naší straně, dle zmíněných pravidel, od těch, co touží jen po kariéře.“ 

Sjednocená levice?

Zatímco v centrále SPOZ se zatím jeví možnost sjednocení české levice kvůli nesvárům mezi  Milošem Zemanem a předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou dosti problematicky, v samotném  Karlovarském kraji má, podle všeho, zelenou. Ostatně, rozdílný přístup mezi stanovisky a počiny vedení stran a regionálních lídrů je zde již tradicí. Příkladem je ČSSD, připomeňme, že stávající hejtman Josef Novotný musel k pražským šéfům na kobereček kvůli privatizaci sokolovské nemocnice.  

A zdá se, že stejný model bude platit i v případě námluv mezi karlovarskými sociálními demokraty a zemanovci. Zatímco předseda SPOZ Vratislav Mynář připouští, že spolupráce s ČSSD již nevypadá tak růžově, jako krátce po zvolení Miloše Zemana, Josef Kvasnička je jiného názoru. „Osobně se nebráním spolupráci s ČSSD a LEV 21, ani s jinými subjekty. Mne osobně zatím nic nespojuje, ani nerozděluje,“ přiznal ParlamentnímListům.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Hana Čechová

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

4:44 Jejda, pirátské špinavé prádlo. „Řežou se mezi sebou.“ V Praze problém až u soudu

Prozradil pirátský poradce Petr Beneš z pražského magistrátu citlivé informace protistraně, s níž se…