S metropolitní policií nesouhlasím, tvrdí Martinů

19.08.2010 18:58

Podle policejního prezidenta dotlačí úsporné škrty celý policejní aparát až na samotnou hranici jeho funkčnosti.

S metropolitní policií nesouhlasím, tvrdí Martinů

Policejní prezident Oldřich Martinů, pod kterým se ještě nedávno povážlivě kývala židle, se ve čtvrtečním vysílání Dvaceti minut radiožurnálu vyjadřoval k chystaným škrtům v jeho úřadu. Policisté se prý musí připravit na snížení tarifních platů o 1é procent, co se týče osobních příplatků, není situace ještě úplně jasná.

Nebudeme nabírat nováčky

Každopádně vedení státní policie plánuje nedoplňovat policisty, kteří odejdou v rámci generační výměny, na jejich platech by se dala výhledově ušetřit půlmiliarda korun. Tyto finance by pak mohly přispět právě k co nejmenšímu poklesu osobního ohodnocení pro jednotlivé policejní příslušníky.

„Musíme optimalizovat a zlevnit provoz," zdůraznil během vysílání Radiožurnálu Martinů. Dodal, že i přes všechnu snahu se policie ocitne na hraně uspokojivé funkčnosti, prý bude problém zajistit vykonávání všech povinností strážců zákona, jako tomu bylo doposud. Dojde také k radikálnímu ořezání všech investičních projektů, které vedení policie plánovalo.

Pomoci by mohla i změna zákona

Na výplaty v příštím roce dostane policejní ředitelství celkem 15 miliard korun.

Jako další možnost, kde by se dalo ušetřit, vidí Oldřich Martinů změnu telekomunikačního zákona, která by zbavila policii povinnosti platit telefonním operátorům za prováděné odposlechy. Dalo by se tak ušetřit celkem 160 milionů korun ručně. Logicky by ovšem náklady na odposlouchávání podezřelých osob nesli samotní provozovatelé komunikačních sítí.

Martinů také během rozhovoru ostře odmítl koncept metropolitní policie, se kterým přišel jeho nadřízený ministr vnitra Radek John. „Metropolitní policie je jedna z cest, ale já si myslím, že již byla překonaná," vysvětlil policejní prezident svůj postoj.

Nepotřebujeme novou policii, současný systém funguje

Vzápětí dodal, že již nyní funguje na řadě míst systém smluv policie se samosprávou. V rámci těchto dohod se strážci zákona zaměřují na problematické jevy v dané oblasti, kterými může být vandalismus, sprejerství čí kupříkladu kapsářství.

Dále čtěte:

Policejní prezident Martinů nejspíš skončí, naznačil John 

Policisté hrozí odchodem či demonstracemi 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peníze fuč, opevnění nikde. Ukrajinci naříkají, že Rusům v postupu nic nebránilo

8:20 Peníze fuč, opevnění nikde. Ukrajinci naříkají, že Rusům v postupu nic nebránilo

Boje na nové severovýchodní frontě mezi Ruskem a Ukrajinou dále pokračují. Bojuje se o město Vovčans…