Český statistický úřad: Zapojte se do mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát

09.11.2020 16:09

Začalo národní kolo soutěže o nejlepší statistický plakát. Soutěž je určena 2-5členným týmům žáků druhého stupně základních škol, studentů středních škol a bakalářských programů vysokých škol ve třech kategoriích. Tématem letošního ročníku je životní prostředí, biologie nebo udržitelný rozvoj.

Český statistický úřad: Zapojte se do mezinárodní soutěže o nejlepší statistický plakát
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Již 6. ročník soutěže se koná v rámci Mezinárodního projektu statistické gramotnosti, jehož posláním je podporovat, vytvářet a spolupodílet se na aktivitách podporujících statistickou gramotnost po celém světě. V České republice soutěž organizují Vysoká škola ekonomická v Praze a Český statistický úřad.

„Při vytváření statistického plakátu si žáci a studenti osvojí sběr statistických dat, způsoby a možnosti jejich zpracování a prezentaci výsledků výzkumu. Ti nejlepší pak budou moci výsledky své práce porovnat v mezinárodní konkurenci,“ říká Marek Rojíček, předseda Českého statistického úřadu.

Nejlepší plakáty z každé školy je možné posílat do 15. ledna 2021. Národní komise složená ze zástupců VŠE a ČSÚ plakáty následně vyhodnotí a vyhlásí vítěze národního kola. Vítězné plakáty pak postoupí do mezinárodního kola soutěže, jehož výsledky budou vyhlášeny v červenci 2021 v nizozemském Haagu v rámci 63. světového statistického kongresu Mezinárodního statistického institutu.

V dubnu 2021 se v sídle ČSÚ v Praze na Skalce bude konat také výstava nejlepších plakátů národního kola, na jehož vítěze čekají i ceny.

Více informací o soutěži o nejlepší statistický plakát najdete na webu ZDE.

Již v říjnu odstartoval další ročník zábavně-vzdělávacího projektu Minisčítání 2020 (ZDE), jehož cílem je rovněž zvyšování statistické gramotnosti a popularizace statistiky v návaznosti na blížící se celonárodní Sčítání 2021. Projekt je určen pro žáky a studenty ve věku 9 až 15 let.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Policista roku 2023

11:44 Policie ČR: Policista roku 2023

V průběhu dnešního večera proběhl na Pražském hradě již 24. ročník prestižní ankety POLICISTA ROKU. …