Český unikát uprostřed Bukurešti: Green Gate

24.07.2014 15:45

Letos v květnu byla v Bukurešti za přítomnosti prezidenta České republiky Miloše Zemana slavnostně otevřena ojedinělá stavba. Dvanáctipodlažní administrativní centrum Green Gate, které vyniká zajímavým designem. Má duši, říkají o něm místní. Koncept vertikální zahrady přístupné ze všech podlaží je velmi výjimečný. Bukurešť se tak může pochlubit kvalitní a funkční architekturou.

Český unikát uprostřed Bukurešti: Green Gate
Foto: red
Popisek: Dvanáctipodlažní administrativní centrum Green Gate v Budapešti

Přípravy samotného projektu probíhaly od roku 2008, celý proces načas zpomalila celosvětová krize a s ní související útlum pronájmů. Celý projekt byl však dokončen bez zpoždění a předán v řádném termínu.

Administrativní budova Green Gate slouží jako administrativní centrum a je vhodná především pro větší klienty, kteří potřebují větší plochy.

A proč investor zvolil právě Bukurešť?

„Místní trh s nemovitostmi je – pokud se týká množství ploch – velmi vzdálen ostatním velkým městům, například Praze, nabízí spoustu možností. A ty nás přilákaly,“ říká Vladimíra Nováková, ředitelka zahraničních aktivit společnosti S group holding; žena, pod jejímž vedením celé centrum vznikalo.

Projekt se stal mezi širokou veřejností velmi populární.

„Místní lidé si všímají originální vertikální zahrady a zeleného náměstí před budovou a sledují, jak její zeleň poroste. Tento koncept patří k nejkrásnějším a nejoriginálnějším projektům na trhu, o tom jsem přesvědčena. Zároveň ale věřím tomu, že Green Gate je představitelem současného trendu dodávat technicky kvalitní a esteticky hodnotné projekty, koneckonců jich nyní začala vznikat celá řada. Nicméně je to trend poměrně nový, ještě nedávno byla tendence k rychle vznikajícím projektům, což je typické pro trh, který prochází boomem,“ dodala Vladimíra Nováková.

Green Gate má také mnohá zajímavá technická řešení, mezi která patří výtahy s hybridními motory nebo speciálně upravená fasáda, která odráží teplo při dobré propustnosti světla. Na první pohled však upoutá již zmíněná vertikální zahrada, na kterou navazuje zelené náměstí. To bude zabydlené lavičkami, houpačkami, pítky, ale třeba také venkovními stolními fotbálky.

Na projektu spolupracovalo postupně několik renomovaných projekčních a architektonických kanceláří z České republiky i ze zahraničí.

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

11:44 Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedníh…