Do základní přípravy nastoupilo o pětinu více studentů Univerzity obrany

2. 8. 2017 19:36

První srpnový den zahájilo vojenskou kariéru v zařízeních vyškovského Velitelství výcviku – Vojenské akademie celkem 413 nových studentů Univerzity obrany, což je téměř o pětinu více, než tomu bylo v loňském roce.

Do základní přípravy nastoupilo o pětinu více studentů Univerzity obrany
Foto: Univerzita obrany
Popisek: Univerzita obrany, logo.

Prezentace vojenského studia ze strany Univerzity obrany a Ministerstva obrany ve spolupráci s činností rekrutačních středisek tak přinesly nárůst, který je v souladu se současným trendem navyšování početních stavů Armády České republiky.

Absolvování dvouměsíční základní přípravy, během níž si účastníci osvojí praktické i teoretické základy vojenské profese, je nezbytným předpokladem pro zahájení vlastního studia na Univerzitě obrany. Mezi více než čtyřmi stovkami nováčků je 258 nových studentů Fakulty vojenského leadershipu, 114 studentů Fakulty vojenských technologií a 41 budoucích mediků a zdravotníků, kteří budou posluchači hradecké Fakulty vojenského zdravotnictví.

Studenti brněnských fakult Univerzity obrany letos už čtvrtým rokem nastupují do souvislých pětiletých magisterských studijních programů Řízení a použití ozbrojených sil a Vojenské technologie. V jejich rámci absolvují nejprve společný studijní základ a po pátém či šestém semestru se na základě svých preferencí a studijních výsledků a v souladu s požadavky Armády České republiky rozdělí do jednotlivých studijních modulů.

Lahev vody byla nezbytná

Josef Domin z Prahy, jeden nováčků, bude například usilovat o specializaci Velitel průzkumných jednotek na Fakultě vojenského leadershipu. „Jsem stále rád v pohybu,“ uvedl jeden z důvodů své volby. Jeho kolega Jakub Fortelka zatím při volbě specializace jasno nemá. „Nechám se inspirovat,“ odkládá rozhodnutí na pozdější dobu mladý muž z Nové Paky, kterého prostředí armády přitahovalo už od útlého mládí.

Plány nových studentů Univerzity obrany jsou různé. V úterý dopoledne je však něco spojovalo. Když se mladí lidé rozdělení do rot přesouvali mezi jednotlivými fázemi nástupní procedury (administrativa, lékařská evidence, vydání výstroje, u některých stříhání vlasů), všichni byli od samého počátku vybaveni stravou i lahví vody, jejíž pravidelná konzumace byla během nejteplejšího dne letošní roku zcela nezbytnou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo kultury:  UNESCO má novou generální ředitelku

22:30 Ministerstvo kultury: UNESCO má novou generální ředitelku

Ve dnech 30. 10. – 14. 11. 2017 se v Paříži konala 39. Generální konference UNESCO. Během ní byla př…