Evropská komise zahájila veřejné konzultace k aktualizaci Evropského rámce interoperability

10.05.2016 11:19

Evropská komise zahájila veřejné připomínkové řízení ke dvěma strategickým dokumentům, které evropským orgánům veřejné správy slouží jako vodítka v oblasti informačních a komunikačních technologií při rozvoji vzájemné interoperability.

Evropská komise zahájila veřejné konzultace k aktualizaci Evropského rámce interoperability
Foto: Hans Štembera
Popisek: Evropský parlament

Jedná se o Evropskou strategii interoperability (dokument v češtině je k dispozici zde) a Evropský rámec interoperability (dokument v češtině je k dispozici zde).

Interoperabilita je chápána jako schopnost orgánů veřejné správy zajistit efektivní mezirezortní a přeshraniční výměnu informací a poskytovat občanům a firmám služby veřejné správy elektronicky, kvalitním a zabezpečeným způsobem.

Do konzultace se mohou zapojit orgány veřejné správy, organizace z veřejného a soukromého sektoru i občané. Názory a připomínky je možné zasílat do 29. června 2016  prostřednictvím vyplnění dotazníků, které jsou k dispozici na stránkách Evropské komise.

Cílem konzultace je zajistit existenci společné vize na problematiku interoperability v rámci Evropské unie ve vztahu k interakci jak mezi samotnými orgány veřejné správy, tak mezi těmito orgány a občany a firmami.  Potřeba aktualizace Evropské strategie interoperability a Evropského rámce interoperability vyplývá z nutnosti:

  1. sladit zaměření a obsah dokumentů s dalšími aktuálními politikami v dané oblasti, tj. zejména politikou Jednotného digitálního trhu a s revidovanou Směrnicí o opakovaném použití informací veřejného sektoru;

  2. zohlednit vývoj nových technologií a možností (např. cloud computing, big data, otevřená data);

  3. soustředit se na zavedení evropského rámce interoperability, nikoli pouze na jeho sladění s národními přístupy členských států v této oblasti.

Implementace obou strategií bude probíhat v rámci programu Evropské komise ISA2, na kterém se v průběhu příštích pěti let bude podílet také Česká republika.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…