Firmy z Moravskoslezského kraje se učily, jak úspěšně exportovat do Německa

7. 3. 2016 18:08

Praktické tipy pro obchodování s Německem, možnosti podpory českých firem při podnikání a aktuální situace na německém trhu byly tématem první ze série exportních konferencí pro malé a střední podniky v regionech, kterou v Ostravě uspořádala agentura CzechTrade, zřízená ministerstvem průmyslu a obchodu.

Firmy z Moravskoslezského kraje se učily, jak úspěšně exportovat do Německa
Foto: kr-moravskoslezsky.cz
Popisek: Ivan Strachoň

Konference s názvem Jak úspěšně exportovat do Německa, kterou zahájil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Ivan Strachoň, se uskutečnila ve čtvrtek 3. března v rámci programu Exportní koučink za účasti 86 zástupců firem.

„Zkvalitňování podmínek pro export a zejména podpora rozvoje dopravní infrastruktury v regionu patří mezi hlavní priority kraje. Jednou z nejvýznamnějších investic v této oblasti v poslední době byla investice do infrastruktury letiště a jeho kolejového napojení, umožňující rozvoj nejen přilehlé průmyslové, logistické a obchodní zóny v Mošnově, ale také ostatním podnikatelským nemovitostem v kraji,“ řekl náměstek hejtmana Ivan Strachoň a dodal, že právě Německo je podle průzkumu, který vloni zpracovala Agentura pro regionální rozvoj, na prvním místě mezi destinacemi, kam pravidelně firmy z Mošnova létají.

Na podpoře podnikání se Moravskoslezský kraj podílí i vypisováním dotačních programů pro podporu a rozvoj malých a středních podniků a nabízí podnikatelům mikropůjčky se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Třebíč: Požární cvičení na neurologickém oddělení

17:50 Nemocnice Třebíč: Požární cvičení na neurologickém oddělení

Krátce po deváté hodině ranní oznámil požární hlásič oheň na neurologickém oddělení Nemocnice Třebíč…