Konferenci Strategické řízení evropských fondů předchází setkání ministrů zemí Visegrádské skupiny

25. 1. 2016 15:12

Česká republika, která v současnosti předsedá zemím Visegrádské skupiny, pořádá 25. a 26. ledna 2016 setkání ministrů zemí V4 (České republiky, Maďarska, Polska, Slovenska), s účastí Bulharska, Chorvatska, Rumunska a Slovinska. Na tuto akci navazuje 26. a 27. ledna odborná konference „Strategické plánování a budoucnost kohezní politiky po roce 2020“.

Konferenci Strategické řízení evropských fondů předchází setkání ministrů zemí Visegrádské skupiny
Foto: Ministerstvo pro místní rozvoj
Popisek: Ministerstvo pro místní rozvoj.
Hlavním cílem setkání ministrů zodpovědných za kohezní politiku bude diskuze o cílech, roli a možných modelech kohezní politiky po roce 2020. Akce se na pozvání ministryně Karly Šlechtové účastní i Corina Creţu, eurokomisařka pro regionální politiku. Na navazující konferenci mají účastníci možnost dozvědět se více o aktuálních postojích k tématu budoucnosti kohezní politiky a také je řečníci seznámí s příklady dobré i špatné praxe probíhajícího programového období 2014–2020.


„Obě akce, jak setkání zástupců zemí V4+4 i konference, si zaslouží pozornost, protože zde budou probírána velmi aktuální témata, která mohou ovlivnit postoj České republiky ke kohezní politice v dalších letech. Konferenci doporučuji všem, kterým není lhostejná aktuální situace v Evropě. Díky úspěšné aplikaci fondů EU můžeme totiž významně přispět ke zlepšení nejen v naší zemi,“ uvedla  ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.  Mezi další stěžejní téma konference patří oblast strategického plánování, které hraje zásadní roli při efektivním využívání veřejných financí včetně evropských fondů. Ty jsou rovněž vnímány jako klíčový faktor úspěšné implementace dlouhodobých strategií, které mohou vést k vyřešení řady strukturálních problémů. Kohezní politika má své zásadní místo mezi politikami v Evropské unii. Bližší informace a možnost registrace na konferenci naleznete na webu www.V4.dotaceEU.cz    

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hospodářská komora: Letos plánuje třinácté platy vyplatit více firem než loni

22:29 Hospodářská komora: Letos plánuje třinácté platy vyplatit více firem než loni

Celkem 47 % firem plánuje vyplatit svým zaměstnancům za letošní rok 13. plat nebo odměnu v podobné v…