Královéhradecký kraj využívá zisku z veřejné dražby. Za 10 milionů korun zrekonstruuje dětskou ozdravovnu

21. 1. 2016 16:10

Výdělek z veřejné dražby, která proběhla loni v květnu, využije Královéhradecký kraj na přístavbu Dětské ozdravovny Království v Novém Nemojově. Ta bude řešit nedostatečné prostory a uspořádání v hlavní budově dětské ozdravovny. Stavební práce budou stát necelých 10 milionů korun.

Královéhradecký kraj využívá zisku z veřejné dražby. Za 10 milionů korun zrekonstruuje dětskou ozdravovnu
Foto: Královéhradecký kraj
Popisek: Královéhradecký kraj, logo.

„Zisk z veřejné dražby pochopitelně dále investujeme do krajského majetku. Tím, že jsme výhodně prodali bývalý objekt dětské ozdravovny, základní školu s ubytováním Tři hory ve Špindlerově Mlýně, můžeme investovat vydělané peníze opět do budovy Sdružení ozdravoven a léčeben,“ řekl krajský radní pro oblast investic a majetku Josef Dvořák. Kraj tak plánuje rekonstrukci a přístavbu hlavní budovy Dětské ozdravovny Království v Novém Nemojově.

Staveniště si může převzít vítězná firma po podpisu smlouvy už v únoru. Samotné stavební práce by měly trvat maximálně 10 měsíců a budou stát 9,9 milionu korun bez DPH. Přístavba vyřeší nedostatečné prostory a uspořádání v hlavní budově. „Zájem o dětské ozdravovny v poslední době opět roste a my chceme poskytovat nejen kvalitní zdravotnickou péči, ale vytvořit i lepší podmínky pro trávení volného času dětí. Části konstrukce budovy už začaly být v havarijním stavu, proto jsme se rozhodli investovat peníze z dražby právě sem,“ doplnila krajská radní pro oblast zdravotnictví Jana Třešňáková.

Rekonstrukcí budou zachovány dispozice bývalého školního přízemního pavilonu s vlastní terasou, zvětšeno bude zadní křídlo a bude přestavěn spojovací krček. Objekt zůstává jednopodlažní. Stavebně zvětšený krček se společenskou místností a hernou bude také přízemní.

V Dětské ozdravovně Království je poskytována zdravotní a výchovná péče dětem na ozdravných pobytech hrazených příslušnou zdravotní pojišťovnou dítěte v časovém rozmezí 3-6 týdnů a dále dětem, o něž z různých příčin nemá kdo pečovat, nebo jim nelze ze sociálních důvodů zajistit péči ve vlastní rodině.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nemocnice Třebíč: Požární cvičení na neurologickém oddělení

17:50 Nemocnice Třebíč: Požární cvičení na neurologickém oddělení

Krátce po deváté hodině ranní oznámil požární hlásič oheň na neurologickém oddělení Nemocnice Třebíč…