Letošní část projektu "Profesionalizace řidičů složek IZS ČR" byla ukončena

05.12.2016 17:30

Čtvrtečním dnem byla ukončena letošní část projektu Profesionalizace řidičů složek IZS ČR do něhož bude do roku 2018 zapojeno celkem více než 25 tisíc příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR a Policie ČR.

Letošní část projektu "Profesionalizace řidičů složek IZS ČR" byla ukončena
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo

Tento projekt je financován z Fondu zábrany škod, který spravuje Česká kancelář pojistitelů. Celkové náklady projektu jsou plánovány na téměř 100 000 000,- Kč.

Projekt je realizován na polygonech ve Vysokém Mýtě, Mostě, Příbrami, Sosnové, Jihlavě a Ostravě a probíhá ve třech typech kurzů. První typ je určen pro osobní automobily, druhý pro automobily typu SUV a jízdu v terénu a třetí pro nákladní automobily. Zatímco přes 98% policistů projde kurzem pro osobní automobily, většina hasičů absolvuje kurz s cisternovou automobilovou stříkačkou, automobilovým žebříkem, či jiným hasičským nákladním automobilem. V letošním roce bylo takto vyškoleno 1 665 hasičů a 5 932 policistů.

Dnes se na Centru bezpečné jízdy v Ostravě sešli členové realizačního a organizačního týmu, instruktoři a vybraní účastníci projektu, aby jej představili médiím a symbolicky uzavřeli jeho letošní část. Ostravský polygon jako jediný v republice nabízí možnost simulace vzniku smyku pro nákladní automobily a byl tak vhodným místem pro uskutečnění této akce, při níž své řidičské schopnosti předvedli hasiči i policisté ve svých služebních autech.

Všichni přítomní společně konstatovali, že realizace projektu je jednoznačným přínosem nejen pro jeho přímé účastníky, ale i pro obě složky IZS. Řidiči, kteří prošli v rámci projektu některým z kurzů, se shodli, že se po jejich absolvování cítí za volantem jistěji, jsou lépe připraveni na možné krizové situace a mají lepší povědomí o tom, jak se v těchto situacích zachovat tak, aby je zvládli. Toto nejen zvýší bezpečnost složek IZS při jízdě k mimořádné události, ale zároveň i zkrátí dobu jízdy k ní.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

11:44 Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedníh…