MPO: Nový průvodce ÚNMZ má pomoct v boji s pandemií

16.02.2021 15:51

Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ), který spadá do resortu Ministerstva průmyslu a obchodu, vydává Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků. Chce zvýšit povědomí o správném uvádění výrobků na trh.

MPO: Nový průvodce ÚNMZ má pomoct v boji s pandemií
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

„Publikace ÚNMZ mě těší, věřím, že pomůže všem výrobcům s řádným uváděním zdravotnických a osobních ochranných prostředků na trh,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: „Jde nám o to, aby zdravotníci a další pracovníci v první linii, učitelé, jiné klíčové profese, běžní spotřebitelé a samozřejmě i nemocní dostávali a používali výhradně bezpečné, funkční a účinné osobní ochranné a zdravotnické prostředky.“

„Chceme stručnou a srozumitelnou formou vysvětlit dodavatelům, nákupčím v různých organizacích, ale i široké veřejnosti úplné základy regulace výrobků, které jsou nezbytné pro boj s pandemií,“ říká předseda ÚNMZ Viktor Pokorný.

Publikace popisuje povinnosti při zavádění funkčních a bezpečných prostředků na trh a provádí je složitým procesem posouzení shody. Rovněž reaguje na výzvy zákonodárců, se kterými se Ministerstvo průmyslu a obchodu shodlo na potřebě vytvoření praktické metodiky zabývající se požadavky na zdravotnické a osobní ochranné prostředky.

„Segment výrobců a dodavatelů produktů potřebných pro boj s pandemií je strategickou průmyslovou oblastí s vysokou přidanou hodnotou. Průvodce jim chce usnadnit uvádění výrobků na trh,“ říká náměstek ministra průmyslu a obchodu Jan Dejl, do jehož gesce ÚNMZ spadá.

Průvodce vychází v nákladu deset tisíc kusů a bude bezplatně distribuován nemocnicím a poskytovatelům sociálních služeb, státním úřadům i krajům a obcím s rozšířenou působností. On-line publikace je ke stažení na webových stránkách ÚNMZ ZDE a na webu MPO na ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

16:46 ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

Společnost Elektrárna Dukovany II (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela doplněné n…