Pochod proti týrání žen v islámských zemích

18.08.2015 8:15

Ve středu 19. srpna organizuje Blok proti islámu v Praze Tichý pochod žen islámu, kterým chce připomenout podřadné postavení a týrání žen v muslimských zemích.

Pochod proti týrání žen v islámských zemích
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Exmuslimka Beatrice Radosa.

Sejdeme se v 15:00 na Křižovnickém náměstí u sochy Karla IV. Průvod žen pak projde přes Karlův most a bude pokračovat na Klárov, kde od 16 hodin vystoupí představitelky Bloku proti islámu Béatrice Radosa, Pavlína Bittarová, předsedkyně iniciativy Naštvané matky Eva Hrindová a rovněž předseda BPI Martin Konvička a předseda Úsvitu – národní koalice válečný veterán Miroslav Lidinský.

Vyzýváme všechny ženy :“Pokud vám není lhostejné utrpení, kterému jsou vystaveny miliony žen v muslimských zemích, pokud nesouhlasíte s tím, že ženy jsou vystaveny fyzickému násilí, nemají svobodnou volbu životního partnera, že jsou mrzačeny tzv. ženskou obřízkou a jsou beztrestně znásilňovány, připojte se k našemu tichému protestu. Chceme vyjádřit podporu ženám, které nemohou vyjadřovat své názory a postoje. My jsme právo svobodně vyjadřovat naše názory ještě neztratili, proto tak činíme.“ Náš pochod je také vyjádřením podpory bojovníkům za práva umělců, myslitelů i blogerů působících v muslimském světě. Jejich touha po svobodném vyjadřování je v muslimských zemích trestána vězněním, bičováním či smrtí.

My, občané svobodného státu si uvědomujeme, že lidská, občanská a politická práva jsou tím, zač jsme vždy bojovali a nehodláme se těchto našich práv vzdávat. A zároveň máme povinnost upozorňovat na to, že stamilionům lidí, žijících v zemích ovládaných netolerantní, zpátečnickou a brutální muslimskou ideologií, jsou tato práva odpírána. A nejhorší postavení v těchto zemích mají bohužel právě ženy.

Béatrice Radosa

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

7:44 ČEZ Prodej sníží ceny 1,7 milionu zákazníků na dobu neurčitou u elektřiny i plynu

Zákazníky ČEZ Prodej teď čekají samé příjemné zprávy. Již za pár týdnů se jim sníží ceny plynu a pak…