Primář Toupalík byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti

31.03.2017 16:20

Významného ocenění dosáhl primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice Pavel Toupalík. Ministrem spravedlnosti České republiky Robertem Pelikánem byl jmenován členem jeho Poradního sboru pro soudní lékařství, který byl nově vytvořen v letošním roce.

Primář Toupalík byl jmenován členem Poradního sboru ministra spravedlnosti
Foto: nempk.cz
Popisek: Krajská nemocnice Pardubice

„Panu primáři gratuluji k tomuto úspěchu. Je to uznání nejen jeho kvalitní práce v oboru soudního lékařství, ale i celého oddělení, které se pod jeho vedením řadí k nejkvalitnějším pracovištím v České republice,“ prohlásil generální ředitel Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald.

Poradní sbor zřídil ministr spravedlnosti v souladu se zákonem č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících. „Hlavní oblastí činnosti sboru jsou právě soudní znalci,“ uvedl primář Toupalík. „Poradní sbor bude spolupůsobit při jejich jmenování, sjednocovat kritéria pro jmenování, dbát o zdokonalování jejich kvalifikace a dávat podněty pro vědecký výzkum obecných otázek znalecké činnosti. Zároveň se budeme podílet na stabilizaci a zkvalitnění činnosti dosavadních znalců a znaleckých ústavů,“ dodal.

Poradci ministra spravedlnosti v oboru soudního lékařství budou rovněž spolupracovat s dalšími resorty na tvorbě standardů a doporučení pro znalce. „Budeme se rovněž podílet na návrhu nové právní úpravy znalecké činnosti,“ uvedl primář Toupalík.

Poradní sbor ministra spravedlnosti pro soudní lékařství tvoří šest předních odborníků tohoto medicínského oboru. Jeho předsedou byl jmenován přednosta Ústavu soudního lékařství Lékařské fakulty UK a Fakultní nemocnice Hradec Králové Petr Hejna.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…