ÚZSVM vyřešil vlastnictví pozemků na Znojemsku zapsaných na nedostatečně identifikované vlastníky

07.05.2018 14:47

Odloučené pracoviště Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ve Znojmě provedlo kompletní lustraci listin k majetku dvou osob vedených v katastru nemovitostí jako nedostatečně identifikované vlastníky.

ÚZSVM vyřešil vlastnictví pozemků na Znojemsku zapsaných na nedostatečně identifikované vlastníky
Foto: ÚZSVM
Popisek: Logo Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM)

Šetřením byla zjišťována vlastnická práva ke třem zemědělsky využívaným pozemkům, které byly v katastru nemovitostí zapsány na dvě fyzické osoby bez přesných osobních údajů. První pozemek o výměře 1 898 m²  leží v katastrálním území Petrovice u Moravského Krumlova, další dva pozemky s celkovou plochou 5 402 m² jsou v katastrálním území Podmolí.

Při prověřování listin bylo prokázáno, že oba vlastníci už zemřeli. Na základě toho byly podány podněty k příslušným okresním soudům k zahájení dodatečného projednání dědictví. V rámci dědického řízení bylo potvrzeno, že všechny pozemky jsou odúmrť. V souladu se zákonem o majetku státu je tak přešly do příslušnosti hospodaření ÚZSVM.

Vzhledem k zemědělskému využívání pozemků budou nemovitosti nabídnuty přednostně Státnímu pozemkovému úřadu.

Problematika nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí – jedná se o nemovitosti, u kterých v katastru nemovitostí není dostatečně určitě uveden jejich vlastník. Zejména to jsou případy, kdy nemovitost vedená v katastru nemovitostí nemá zapsaného žádného vlastníka (tj. není zapsána na žádný list vlastnictví) a dále nemovitosti vlastníků, kteří v katastru nemovitostí uvedeni sice jsou, ale zápis neumožňuje jejich dostatečnou identifikaci.

Seznam tzv. nedostatečně identifikovatelných vlastníků zveřejňuje ÚZSVM na svých webových stránkách. K 1. 2. 2018 obsahuje údaje o 203 tisících nemovitostech, z toho je 197 tisíc pozemků a šest a půl tisíce budov. Nedostatečně identifikovaných fyzických osob se v něm nachází zhruba 150 tisíc, z toho přibližně 1 100 právnických osob. Kolem 11 tisíc položek je zapsáno na zcela neznámé vlastníky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

20:48 Český statistický úřad: Doktorandů je nejméně za posledních dvacet let

Na vysokých školách v Česku se v roce 2023 vzdělávalo 308,6 tisíc studentů, z nichž téměř pětinu tvo…