VZP pod vedením ředitele Kabátka otevřeně přiznala svou neschopnost

20.11.2014 19:08

Protonové centrum od 1. 10. 2014 sjednotilo ceny za frakci pro všechny nesmluvní partnery. Ceny za frakci, které platí pro všechny nesmluvní partnery, tedy i pro české pojišťovny, které nemají smluvní vztah s PTC, vychází z metodiky Ministerstva zdravotnictví ČR. Tento kalkulační list byl již v roce 2013 předložen SROBF, která ho následně předložila MZ ČR.

VZP pod vedením ředitele Kabátka otevřeně přiznala svou neschopnost
Foto: Proton Therapy Center
Popisek: Logo Proton Therapy Center (PTC)

VZP měla již od roku 2006 garantovány nejlepší cenové podmínky, které však opakovaně odmítala. VZP ČR se tedy pouze svým vlastním rozhodnutím ocitla v pozici nesmluvního partnera. Přitom nic nebrání uzavření standardní smlouvy s PTC. Pro klienty VZP je určitě výhodnější, aby VZP uzavřela s PTC standardní smlouvu, navíc za výhodných cenových podmínek, než aby je posílala do Mnichova a hradila vícenáklady na ubytování, překladatele a jiné služby, které léčbu celkově prodraží. Posílat pacienty do Mnichova je rozhodnutí VZP a ve svém důsledku je nákladnější a nepohodlnější pro pojišťovnu i pacienty.

PTC vyzývalo opakovaně VZP ČR k jednání již od roku 2012. VZP ČR však po celou dobu tyto jednání komplikovala a v září 2014 na výzvy k jednání ředitel Kabátek přestal reagovat úplně.

Výhodné cenové nabídky jsou připraveny pro všechny české pojišťovny, které mají skutečný zájem zajistit svým klientům přístup k šetrné a bezpečné léčbě, zajistit si kapacitu v PTC v Praze a chovat se ekonomicky a zodpovědně vůči svěřeným finančním prostředkům.

Protonové centrum v Praze disponuje nejmodernější technologií v Evropě pro radioterapeutickou léčbu nádorových onemocnění i tak potřebnou diagnostikou, která šanci na včasný záchyt nemoci zvyšuje a tím i na její vyléčení. V Čechách se na diagnostiku neúměrně dlouho čeká a přesto, že zdravotnická zařízení naléhají na rozšíření možností diagnostiky, VZP odmítá s PTC uzavřít smlouvu dokonce i na nedostatkovou PET/CT.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

11:44 Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedníh…