Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace jednala o návrhu výdajů státního rozpočtu na vědu až do roku 2020

24.02.2017 13:35

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace se v pátek 24. února 2017 sešla ke svému 323. zasedání. Mezi hlavní body jednání patřil návrh výdajů státního rozpočtu na oblast výzkumu, vývoje a inovací na roky 2018-2020 s výhledem do roku 2022.

Vládní Rada pro výzkum, vývoj a inovace jednala o návrhu výdajů státního rozpočtu na vědu až do roku 2020
Foto: Hans Štembera
Popisek: Úřad vlády, ilustrační foto

Radní se rovněž seznámili s informacemi o průběhu naplňování nové metodiky hodnocení výzkumných organizací od roku 2017 a také s předběžnými výsledky hodnocení výzkumných organizací za rok 2015. Na programu byly rovněž informace o stavu a naplňování Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV), který řídí Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

„Dnes jsme mimo jiné jednali o požadavcích jednotlivých poskytovatelů veřejných peněz do vědy a výzkumu na výdaje státního rozpočtu, které jdou nad rámec schváleného střednědobého výhledu. Chtěl bych zdůraznit, že po období předchozích vlád, kdy výdaje z národních zdrojů do vědy stagnovaly, přestože tu byla masivní podpora z evropských fondů, systematicky prosazuji vyšší objemy peněz do této oblasti. Pro letošní rok vláda schválila historicky nejvyšší rozpočet na vědu v objemu 32,7 miliardy korun, což je o 13% více oproti schválenému střednědobému výhledu. A podle tohoto výhledu jsou pro roky 2018 – 2020 požadovány ještě vyšší částky. Naším cílem je připravit systém výzkumu, vývoje a inovací na období po roce 2020, kdy skončí finanční doping z evropských fondů a objem peněz z tohoto zdroje se výrazně sníží. A systém na to musí být připravený, musí být finančně stabilní,“řekl k jednání vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace a předseda RVVI Pavel Bělobrádek.

Příští zasedání vládní RVVI budou výjezdní. Členové Rady v březnu zasednou v prostorách Ústavu organické chemie a biochemie Akademie věd ČR a dubnové zasedání proběhne na liberecké Technické univerzitě. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

11:44 Celní správa: Nelegální přepravy minerálních olejů na severu Čech

Během jednoho dne odhalili celníci na Teplicku tři nelegální přepravy minerálních olejů ze sousedníh…