Začíná 2. ročník soutěže „Navrhni svoji Tatru“

15.12.2016 15:19

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS vyhlašuje již 2. ročník úspěšného projektu „Navrhni svoji Tatru“, který podporuje nejen technické vzdělávání v ČR a zájem veřejnosti o něj, ale také přispívá k rozvoji českého průmyslu. V rámci soutěže mohou všichni účastníci navrhovat nákladní vozidla značky Tatra nebo jejich dílčí konstrukční celky.

Začíná 2. ročník soutěže „Navrhni svoji Tatru“
Foto: Czechoslovak Group
Popisek: TATRA TRUCKS

Soutěžící mohou vypracovávat návrhy tří témat – koncept nového hasičského/záchranářského vozidla pro rok 2020, návrh inovace v oblasti hnacího traktu (motor, převodovka) a nově také návrh kabiny některé z modelových řad TATRA FORCE či TATRA TERRA nebo nový návrh přední části (maska, nárazník) modelové řady TATRA PHOENIX. Návrhy by měly respektovat vyrobitelnost při nižších sériích a také povahu plněpohonných nákladních vozidel pro terénní či smíšený provoz.

Jelikož jedním z cílů projektu je podpořit technické vzdělávání, uskuteční se na začátku roku 2017 přednášky konstruktérů a top manažerů společnosti TATRA TRUCKS na vybraných středních a vysokých školách především v Moravskoslezském kraji. Soutěž „Navrhni svoji Tatru“ je letos oproti loňskému ročníku zaměřena i na zahraniční účastníky, proto se mohou zapojit i zájemci ze zemí jako je Slovensko, Německo a případně i Maďarsko.

Soutěž je rozdělena na několik kategorií. Zapojit se do ní mohou studenti středních a vysokých škol, absolventi technických oborů a zájemci z řad veřejnosti. Účastníci budou moci odevzdávat své projekty skládající se z grafického, resp. konstrukčního návrhu a doprovodného textu až do 15. 5. 2017. Projekty lze zaslat dvěma způsoby: registrací a nahráním příloh do formuláře na stránkách www.tatra.cz/navrhni-tatru nebo poštou na adresu TATRA TRUCKS a.s., Areál Tatry 1450/1, 742 21 Kopřivnice s viditelným označením „Soutěž – Navrhni svoji Tatru“.

V druhé polovině května 2017 odborná porota, složená z manažerů automobilky, zástupců závodního týmu Tatra Buggyra Racing, mediálního partnera – časopisu Trucker a zástupců města Kopřivnice, vybere skupinu finalistů, kteří na slavnostním finále 26. 5. 2017 odprezentují své projekty. Následně budou vyhlášeni vítězové soutěže, kteří získají nejen věcné ceny či možnost praxe v automobilce, ale také pozvánku na Tatra Experience program, díky kterému se seznámí s chodem automobilky a vyzkouší si i jízdu na zkušebním polygonu.

Inspirací pro zájemce o soutěž může být vítěz minulého ročníku, student Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava Lukáš Mička, který po výhře strávil letní prázdniny na brigádě v technickém vývoji automobilky TATRA TRUCKS. Po letní brigádě dostal Lukáš Mička nabídku docházet do Tatry na praxi i během školního roku, kterou velice rád přijal.

„Jsme rádi, že minulý ročník byl úspěšný a ukázal, že je zde mnoho talentovaných lidí se zájmem o automobilový průmysl. Těší mě, že můžeme spustit v pořadí již druhý ročník, který,

jak doufám, přinese další skvělé projekty,“ uvádí generální ředitel TATRA TRUCKS Martin Bednarz. Více informací o projektu „Navrhni svoji Tatru“, jehož mediálním partnerem je časopis Trucker, naleznete na webu http://www.tatra.cz/navrhni-tatru/.

O TATRA TRUCKS a.s.

Akciová společnost TATRA TRUCKS převzala v roce 2013 světoznámou kopřivnickou automobilku, která po změně vlastnické struktury prošla úspěšnou restrukturalizací. Kromě standardizovaných modelových řad vyrábí i speciální nákladní vozidla na míru požadavkům zákazníka. Osmdesát procent produkce automobilky je určeno k exportu. Automobilka TATRA TRUCKS zaměstnává 1300 kmenových zaměstnanců a dalších více než 600 pracuje v dceřiném podniku TATRA METALURGIE zaměřeném zejména na slévárenství a kovárenství. Obrat TATRA TRUCKS za rok 2015 byl 3,7 miliardy Kč, zisk před zdaněním byl 400 miliónů Kč.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tiskové oddělení PSP

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

16:46 ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela doplněné nabídky od uchazečů na dostavbu

Společnost Elektrárna Dukovany II (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela doplněné n…