„Pche, prý experti na terorismus.“ Americký publicista se zlobí kvůli islámu

09.11.2017 7:11

Americký publicista a spisovatel Bruce Bawer podrobil na webu think-tanku Gatestone Institute ostré kritice „experty na islám“. Vyčítá jim v prvé řadě, že odmítají spojovat islám s terorismem.

„Pche, prý experti na terorismus.“ Americký publicista se zlobí kvůli islámu
Foto: archív autora
Popisek: terorismus

„Díkybohu za údajné experty na terorismus. Jeden z nich, Malcolm Nance, v televizi MSNBC tvrdil, že poslední teroristický útok na Manhattanu nemá nic společného s islámem. Dokonce tvrdil, že ten čin šel přímo proti podstatě islámu. Není snad strůjce útoku uzbecký muslim a nekřičel přitom Alláhu Akbar? Není snad pravda, že islám je spojený s džihádem a přímo vyzývá své následovníky k mučednictví?“ podivuje se Bawer.

„Podle tzv. experta na terorismus Nance Usáma bin Ládin znesvětil islám a jeho ideologie s náboženstvím nemá nic společného. Takže tím chtěl vlastně říci, že Korán za nic nemůže a hlavním viníkem je jen a jen bin Ládin,“ konstatuje Bawer a kritizuje také dalšího experta na terorismus, Paula Cruickshanka, který pro změnu dostal bezprostředně po teroristickém útoku o Halloweenu prostor ve zpravodajské televizi CNN.

Celý text  v angličtině je ZDE.

„Cruickshank zase tvrdil, že hněv se v Uzbekovi probudil poté, co dostal rok předtím pokutu za dopravní přestupek. To samé platilo také o muslimovi, který před dvěma lety zavraždil čtyři příslušníky amerického námořnictva a jednoho námořníka na americké základně v Chattanooge. Ten byl pro změnu popotahován úřady za řízení v opilosti krátce předtím, než se odhodlal k teroristickému útoku.“

Jak ovšem Brawer píše, Cruickshank aspoň připouští, že policisté dělali jen svou práci a oba muslimští atentátníci se cítili poníženě zbytečně. „Nicméně snaha dalšího z údajných expertů na terorismus snímat vinu z islámu je stějně absurdní jako v případě jeho kolegy Nanceho. Jak trefně napsal kdosi na Twitteru, také byl zastaven dopravní policí, ale rozhodně ho nenapadlo plánovat nějakou pochybnou odvetu a zabíjet nevinné lidi.“

„Spousta z nás má občas pocit frustrace a nespravedlnosti. Ale to nás nevede k hromadnému vraždění. Když pomíjím ojedinělé případy, tak v současné době nic nedokáže měnit své následovníky v masové vrahy tak, jako tomu je v případě islámu,“ uvádí Bawer s tím, že nejenom v amerických médiích dostávají prostor tzv. experti na terorismus. „Ve Francii tak například jejich kolega Olivier Roy tvrdil, že zdejší muslimové sáhnou k násilí z pocitu, že nepatří k západní společnosti. Proč ale to samé nepociťují hinduisté z Indie či buddhisté z Thajska?“ podivuje se Brawer.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

18:04 860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

Česko stojí před otázkou, zdali následovat některé evropské země a vyslyšet volání Kyjevu o pomoc s …