Za Šluknovsko může vláda, říká opozice. Odpověď: Nejsou peníze

04.09.2011 13:50

Na Šluknovsku je další demonstrace proti tzv. nepřizpůsobivým občanům. Napříč politickým spektrem ale neexistuje shoda v tom, jak by se měla situace řešit. Karel Schwarzenberg vidí jako problém drogy, opoziční Lubomír Zaorálek ale kritizuje přístup vlády a škrty v rozpočtech.

Za Šluknovsko může vláda, říká opozice. Odpověď: Nejsou peníze

„Policie bude v takto masivním nasazení v lokalitě do té doby, než se situace uklidní," uklidnil náměstek policejního prezidenta Vladislav Husák v Otázkách Václava Moravce. Diskuze se točila kolem situace na Šluknovsku, kde se v neděli konala neohlášená demonstrace proti tzv. nepřizpůsobivým.

Podle Husáka jsou velkým problémem i drogy, kterých není v tomto regionu málo. „Nejprve eliminace současné situace a pouličního prodeje, druhý krok řeší personální posílení," vypočítával Husák, jak by se měla situace řešit. Přiznává totiž, že je zde málo policistů, kteří by se drogám věnovali.

SLEDUJEME téma Romové

Ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta přiznává, že se i nadále budou na Šluknovsku zatýkat některé osoby. Podle jeho slov ale půjde o ty, kteří páchají trestnou činnost, a ne jen o členy Dělnické strany.

Podle předsedy TOP 09 a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga je důležité, aby se spíše odstraňovaly příčiny problémů. Také by se měly konflikty odhadovat dříve, podle něj to není zase tak složité. „Nejdříve se nepřizpůsobiví soustředí na jedno místo, pak se baráky rozpadají, pak se tam objeví drogy a pak se lidé diví, že se tam objeví kriminalita," popsal průběh konfliktu Schwarzenberg.

Související:
Odsunout Romy, navrhl mládežník z ČSSD
Policie po pochodu Varnsdorfem předvedla 12 lidí

Stínový ministr zahraničí za ČSSD Lubomír Zaorálek si zase myslí, že by pomohla větší podpora zaměstnanosti ze strany vlády. „Odpovědnost vlády je obrovská," dává vinu na vládní koalici. Podle něj za to mohou i dopady finanční krize, nepomáhají tomu prý ale škrty, jež vláda plánuje, ani pouhé posilování policie v konkrétních oblastech. „Kolik takových masivních nasazení jsme schopni?" ptá se Zaorálek.

„Ono by to bylo hezké, přidat tam či onde víc peněz, které nemáme," reaguje na to Schwarzenberg. Zaorálek a jeho ČSSD by celkově podporovala více chudší rodiny, což by podle něj takové problémy odvrátilo, předseda TOP 09 má ale za to, že není z čeho podporovat.

Čtěte více:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…