Samková vyzývá voliče: Zvonit už jedině francouzáky

12.08.2012 6:14

Před několika dny se do bojů o Hrad rozhodla zasáhnout i známá advokátka Klára Samková. Podle svých slov se pro to rozhodla hlavně z důvodu, že nebyl naplněn její ideál spravedlnosti a práva pro všechny bez rozdílu v této zemi. Při revoluci se zvonilo špatnými klíčemi, měly to být francouzáky, vyzývá advokátka k podpisu její petice.

Samková vyzývá voliče: Zvonit už jedině francouzáky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Advokátka Klára Samková

Advokátka Klára Samková na svém oficiálním webu píše, že i ona v roce 1989 zvonila klíči. „Dnes mám dojem, že jsem si tehdy zvolila špatný nástroj. Klíč byl správně. Ale měl to být francouzák, nářadí zcela nesametové,“ myslí si.

Dále už pouze přihlížela, „jak se naše země rozkrádá, jak je zaplétána kmotrovskými pavouky do klientelistických sítí, jejichž provoz platíme my všichni.“ Tím Samková myslí především skončení platnosti práva, spravedlnosti, slušnosti či vzdělání.

Samková píše, že čekala dobu, kdy se zvednou vlny odporu. Ačkoliv se podle ní nějaké opravdu zvedly, výsledky se nedostavily, naopak, bylo vždy jen hůře. „Pokusila jsem se o nápravu věcí veřejných způsobem, který platí všude v civilizovaném světě: vstupem do politické strany a prací. Zjistila jsem ovšem, že stejně jako v ODS, tak posléze v TOP09, nejde o práci, snahu, vědomosti, ale o to, kdo se "zapojí" a kdo nikoliv. "Zapojit" jsem se odmítla,“ píše advokátka.

Nic totiž nerestituovala ani nezprivatizovala, zato si vyslechla tisíce příběhů zoufalých lidí, jejichž společným jmenovatelem je bezpráví. Samková si uvědomuje, že formální pravomoci prezidenta republiky nejsou velké. „Prezident však udává tón. Ukazuje, co je a co není přijatelné. Můj tón udaly klíčky, kterými jsme zvonili v listopadu 1989. Ale do kabelky jsem si nyní přidala i francouzák. Také krásně zní,“ popisuje.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

8:00 „Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

„Hnus.“ „Odporná chuť i konzistence.“ „Nedá se to žrát.“ – Těmito slovy hodnotí lidé v několika posl…