Kmotr ministra dopravy nemohl na olympiádu. Řešil miliardy z kšeftu, řekl Bárta

13.08.2012 15:15

Vít Bárta na svém webu upozornil na fakt, který je podle něj doutnající bombou na Ministerstvu dopravy. Jedná se o výstavbu takzvaného Ejpovického tunelu, jehož cena byla odhadována na osm miliard korun.

Kmotr ministra dopravy nemohl na olympiádu. Řešil miliardy z kšeftu, řekl Bárta
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Vít Bárta

„Již před několika měsíci jsem v Partii na Primě říkal, že zakázku tzv. Ejpovických tunelů pravděpodobně vyhraje Metrostav a nyní tato společnost dala (shodou okolností…) nejnižší nabídku za 3,7 miliardy. Na druhém místě je Skanska s nabídkou vyšší asi o 800 milionů korun. Velmi pozitivní je, že projekt byl projektanty původně naceněn na osm miliard korun a nyní podle nabídkových cen se zdá, že může být postaven za méně než polovičku,“ uvedl Bárta na svém webu, a rovnou v sekci Ze zákulisí.

Podle jeho slov je tu však jedno velké ale. Tím jsou údajně možné vícepráce, které exministr dopravy považuje za jasný politický penězovod.

„Obavám se, že cena méně než poloviční u tunelu Ejpovice je přesně cestou, jak vyhrát zakázku s tím, že vícepracemi se cena bude následně bez výběrového řízení netransparentně a korupčně zvyšovat. U výstavby tunelu je to zvlášť časté pod záminkou nedostatečných, nebo špatných geologických průzkumů, které nezjistily a objektivně ani někdy nemohou zjistit všechny možné problémy s podložím,“ tvrdí Bárta.

Podle něj je právě proto na Ministerstvu dopravy takové ticho, ačkoli se jedná o největší stavební zakázku tohoto druhu za poslední roky. „O to více asi pobíhá Dobešův kmotr Frkal, který nakonec, chudinka, neodjel ani na Olympiádu do Londýna“ uzavřel Bárta svůj text.

  • Bárta odkrývá zákulisí politiky a kmotrů ZDE

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…