Bašta uvažuje: Turecko se vypořádá s tím slabošským křesťanským klubem. S námi

08.05.2016 6:40

Američané posilují svou vojenskou přítomnost ve střední a východní Evropě. Stejně tak Rusové posílají další armádní divize ke svým západním hranicím. Ale proč? Aby svedli nesmyslnou bitvu o Pobaltí, kde nenajdeme nic jiného než rašelinu? Tímto směrem uvažuje někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta, podle kterého nebezpečí hrozí z jiné strany – od Turecka, které má druhou nejsilnější armádu v NATO.

Bašta uvažuje: Turecko se vypořádá s tím slabošským křesťanským klubem. S námi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

V komentáři pro PrvníZprávy.cz Bašta připomíná, že se armádní generálové vždy připravovali na minulé války a ty nové je vždy zaskočí. Příkladem může být francouzská reakce na první světovou válku. Po roce 1918 vybudovali Francouzi na svých hranicích mohutná opevnění, která Němci ve druhé světové válce obešli. A dnes se připravujeme na nové kolo studené války, třeba v Pobaltí. Jenže proč by se mělo bojovat právě tam, když tam podle autora nenajdete nic jiného, než rašelinu?

Skutečnou hrozbu dnes podle Bašty představují islamisté a barevné revoluce na Blízkém východě i v Africe. Podívejte se do Egypta, Libye, nebo do Sýrie. A podle Bašty hrozí zhroucení režimu i v Turecku.

Celý komentář najdete zde

„Zlikviduje-li Recip Erdogan definitivně sekulární režim, islamistická revoluce, kterou tím vyvolá, jej svrhne jako nehodného a zkorumpovaného. Jeho nástupce se pak půjde vypořádat s tím slabošským křesťanským klubem. Vzhledem k tomu, že Turecko má šestou nejpočetnější armádu na světě (a druhou v NATO), klidně se mu to může podařit, protože EU se stále ještě bude dohadovat o povinných kvótách,“ domnívá se Bašta.

Takto početná armáda pak může sloužit radikálům ne nepodobným těm z Islámského státu. Šíří ideologii počítající s ovládnutím světa. V tom je lze podle Bašty srovnat s Adolfem Hitlerem. Islamisté na to mají dokonce už i mapy. Již dnes mají narýsovány hranice evropského chalífátu. Až se zrodí, pokusí se radikálové svůj vliv dál rozšiřovat. Měli bychom se bát této ideologie a ne Ruska, apeluje proto na čtenáře bývalý diplomat.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

18:04 860 tisíc Ukrajinců v EU. Někteří je chtějí vrátit

Česko stojí před otázkou, zdali následovat některé evropské země a vyslyšet volání Kyjeva o pomoc s …