Bouda sudetských Němců. Slibovali, že už žádné majetkové nároky nebudou, ale je to jinak

14.07.2017 22:11

Poslanec Úsvitu Milan Šarapatka se domnívá, že na nás sudetští Němci ušili boudu. Uvedl to pro server ParlamentníListy.cz v reakci na to, že Sudetoněmecký landsmanšaft se sice formálně zřekl nároků na majetek svých členů v Čechách, ale část jeho členů si na rozhodnutí stěžovala u soudu. Tuto informaci přinesl tento týden jako první rovněž server ParlamentníListy.cz.

Bouda sudetských Němců. Slibovali, že už žádné majetkové nároky nebudou, ale je to jinak
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.

„Sudetoněmecký landsmanšaft se sice na jednom ze svých shromáždění formálně zřekl nároků na majetek svých členů v Čechách, ale současně si radikální část jeho členů na toto rozhodnutí úspěšně stěžovala u soudu. Majetkové nároky sudetských Němců vůči naší republice, přes hlasité proklamace lidoveckých politiků, tedy nadále trvají,“ konstatuje Šarapatka. 

A obouvá se do současného ministra kultury Daniela Hermana, který se, jak zmiňuje Šarapatka, pravidelně účastní srazů Sudetoněmeckého landsmanšaftu. „Opakovaně totiž prohlásil, že žádné takové nároky již neexistují a že právě on, spolu se sudetskými Němci, buduje most mezi Německem a Českou republikou. Letos jej na sraz této organizace dokonce doprovodil, jako vůbec první český vicepremiér, sám předseda KDU-ČSL Bělobrádek,“ konstatuje Šarapatka na adresu Hermana. Podle něj však Sudetoněmecký landsmanšaft neusiluje o přátelství s námi, ale touží i nadále po revanši a vrácení majetků v našem pohraničí. 

Původní text ZDE.

„Podle mého názoru se tedy buď lidovečtí politici Bělobrádek a Herman stali obětí nepěkné blamáže ze strany Sudetoněmeckého landsmanšaftu, anebo nám lidovečtí politici prostě lžou a oběťmi této blamáže máme být ve skutečnosti my všichni,“ uzavřel poslanec.

Jak již informoval server ParlamentníListy.cz, majetkové nároky sudetských Němců v České republice trvají. Zemský soud v Mnichově totiž zrušil změnu stanov krajanského spolku, kterou se uskupení nároků na vrácení majetku chtělo vzdát. Soud tak rozhodl na konci června, rozhodnutí nicméně dosud nenabylo právní moci a spolek má měsíční lhůtu na odvolání.

Původní text ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…