ČSSD představila své ministry. Nechybí ani Poche, kterého nechce prezident

18.05.2018 15:43

Vedení sociální demokracie dnes schválilo kandidáty na ministry včetně europoslance Miroslava Pocheho, jehož nominaci na šéfa diplomacie odmítl prezident Miloš Zeman. Ministerstvo vnitra by měl vést předseda strany Jan Hamáček, ministerstvo práce a sociálních věcí bývalý náměstek na tomto úřadu Petr Krčál, zemědělství prezident Potravinářské komory Miroslav Toman a resort kultury olomoucký primátor Antonín Staněk. Novinářům to řekl Hamáček.

ČSSD představila své ministry. Nechybí ani Poche, kterého nechce prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: ČSSD, ilustrační foto

Podle jednoho z účastníků jednání pro kandidáty předložené Hamáčkem hlasovalo asi 70 procent předsednictva. 

„Máme před sebou dobrou dohodu pro Česku republiku. Pro sociální demokracii je to možnost prosadit náš program,“ sdělil Hamáček. „Pokud zahájíme sestavování vlády, tak ta jména budeme konzultovat s předsedou vlády, s prezidentem republiky a ti kandidáti se zapojí do komunikace se členy strany,“ dodal Hamáček.

Při představování ministrů pak mimo jiné uvedl, že nestraník Miroslav Toman je případně ochoten vstoupit do strany a stát se členem sociální demokracie.

Zeman řekl webu Parlamentní listy, že Poche v roce 2015 napsal článek vstřícný vůči migraci a migračním kvótám, proto podle něho nemá být ministrem zahraničí. Poche před prezidentskými volbami podpořil Zemanova protikandidáta Jiřího Drahoše. „S panem prezidentem jsem o tomto ochoten hovořit i nadále. Jsem připraven maximálně k tomu, aby se situace vyřešila,“ dodal Hamáček.

Jména ministrů budou nyní schvalovat členové strany v referendu. Konat se bude od pondělí 21. května do 14. června. Výsledky budou známy 15. června.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

7:15 Důchodce, který „uvěřil“. Nechtějte vědět, co za chvíli poběží na ČT

Zmatený důchodce, který uvěřil fake news o atomové válce a chodí po městě v atombordelu. To je hlavn…