S kým také hovořily ParlamentníListy.cz o tragédii v Paříži a o problematice soužití muslimů a většinové populace:
Kněz a exsenátor Zdeněk Bárta, evangelický pastor Dan Drápal, politoložka Vladimíra Dvořáková, politolog Petr Robejšek, exministr zahraničí Cyril Svoboda, generál v z. Andor Šándor, vojenský analytik Martin Koller, sociolog Libor Prudký, publicista Roman Joch, analytik Jan Schneider, Ředitel Česko-arabského centra Šádí Shanaáh ,ministr kultury Daniel Herman, armádní generál v z. Jiří Šedivý, profesor Stanislav Štech, důstojník Řádu akademických palem, novinářská legenda Jan Petránek, mnohonásobný šéfredaktor Pavel Šafr, poslankyně ODS Jana Černochová, senátor ODS Jaroslav Kubera, emeritní biskupka Jana Šilerová, věřící z Valašska, šéf Společnosti česko-arabské Josef Regner, senátor a někdejší kněz František Bublan
Jak připomíná, v neděli 18. ledna zakázala policie v Sasku konání všech demonstrací v následujícím dni. Že tento zákaz směřoval především směrem k akci Pegidy, která se v hlavním městě této spolkové země schází pravidelně na počátku týdne, je zřejmé.
Oficiálním důvodem byly informace o útoku na hlavního organizátora protestů Lutze Bachmanna, na kterého měli zaútočit atentátníci, vmísení do davu.
Nelze však popřít, že drážďanské hnutí je německému hlavnímu proudu značným trnem v oku. Velmi ostře je odsuzuje samotná kancléřka Angela Merkelová, která mluví o „srdcích plných nenávisti“ a varuje Němce, ať se jeho akcí neúčastní. Média o hnutí informují téměř bez výjimky jako o xenofobním, ultrapravicovém, pravicově populistickém nebo dokonce neonacistickém hnutí. Hodí se i škraloupy samotného Lutze Bachmanna, pravomocně odsouzeného za držení drog.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav