Clintonovi na tom rozhodně nejsou špatně. Od ledna 2014 si vydělali za projevy 25 milionů dolarů

16.05.2015 6:17

Více než 25 milionů dolarů vydělala za projevy od ledna 2014 kandidátka na americkou prezidentku Hillary Clintonová a její manžel, exprezident Bill Clinton. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na oznámení manželů Clintonových.

Clintonovi na tom rozhodně nejsou špatně. Od ledna 2014 si vydělali za projevy 25 milionů dolarů
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

Favoritka demokratických primárek před prezidentskými volbami v roce 2016 Clintonová rovněž dostala pět milionů dolarů jako autorský honorář za svou knihu Hard Choices (Těžká rozhodnutí), která vyšla loni v červnu.

Clintonová ve své předvolební kampani vystupuje jako ochránkyně zájmů voličů z řad střední třídy, současně ale vyvolává kritiky republikánů kvůli bohatství, které ona a její muž nashromáždili po odchodu Billa Clintona z Bílého domu. Jejich jmění narůstá mimo jiné díky schopnosti získávat statisícové honoráře za pronášení projevů. V případě Hillary se odměny za projev po jejím skončení v úřadu ministryně zahraničí v roce 2013 šplhají až k 250.000 dolarů.

Clintonová své příjmy zveřejnila v majetkovém přiznání, které je vyžadováno od každého uchazeče o Bílý dům. Podle zprávy Clintonovi přednesli od ledna 2014 do května 2015 přes stovku projevů.

Při loňském turné u příležitosti vydání knihy Clintonová v jednom z rozhovorů prohlásila, že její rodina byla "na mizině", když v roce 2001 opouštěla Bílý dům. Republikáni to odsoudili s tím, že toto vyjádření ukazuje, že Clintonovi nechápou situaci typické rodiny.

Liberálové se rovněž ptají, zda Clintonová není příliš úzce spjata s velkými finančníky z Wall Street, přičemž připomínají dobu, kdy reprezentovala stát New York v americkém Senátu.

 


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…