Kraje dostanou od státu až tři miliardy na opravy silnic nižších tříd a mostů

15. 9. 2014 15:48

Na opravu havarijního stavu silnic druhých a třetích tříd pošle krajům Ministerstvo dopravy dvě až tři miliardy korun. Na brífinku po jednání vlády s Asociací krajů ČR to řekl ministr dopravy Antonín Prachař (ANO). Do 15. listopadu spolu s asociací vytvoří úřad metodiku, jakým způsobem se budou tyto prostředky určené zejména pro opravy mostů rozdělovat.

Kraje dostanou od státu až tři miliardy na opravy silnic nižších tříd a mostů
Foto: ANO
Popisek: Ministr dopravy Antonín Prachař

Peníze by kraje mohly čerpat od příští stavební sezony, tedy od března, uvedl Prachař. Kromě mostů půjdou mimořádné dotace do silnic nižších tříd, které navazují na síť dálnic a silnic první třídy, dodal ministr.

Ministerstvo vrátí spoje, které se v minulosti seškrtaly

Kromě dlouhodobě podfinancovaných silnic nižších tříd zástupci vlády s kraji projednali objednávku regionálních železničních spojení na příští rok. „Zavádíme nové vlaky, které byly v minulosti seškrtány z různých důvodů, zejména finančních," uvedl Prachař. Od poloviny prosince by se tak na trať měly opět vrátit spoje z Havlíčkova Brodu do Brna a vlaky z Olomouce do Šumperka.

Vyčlenit peníze na opravy silnic druhých a třetích tříd nařídil Ministerstvu dopravy sněmovní hospodářský výbor. O tyto silnice se v současnosti starají kraje, které si stěžují, že na jejich údržbu nedostávají z rozpočtu dostatek peněz. Dálnice, rychlostní silnice a silnice prvních tříd naopak spravuje Ministerstvo dopravy prostřednictvím státní organizace Ředitelství silnic a dálnic.

Hejtmani po Sobotkovi chtějí 150 milionů na financování sociálních služeb

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na brífinku promluvil o rozpočtu na příští rok. „V zásadě existuje shoda nebo minimálně porozumění,“ prohlásil Sobotka. Jediný větší rozpor byl v názoru na částku, kterou hodlá vláda vyčlenit na financování sociálních služeb. Hejtmani by chtěli přidat 150 milionů korun na tuto kapitolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Erik Best: Sobotka jde do háje, ale tohle ještě stihl slíbit EU. A je to vážné. A zůstane to po něm

14:20 Erik Best: Sobotka jde do háje, ale tohle ještě stihl slíbit EU. A je to vážné. A zůstane to po něm

Americký novinář Erik Best na svém webu hodnotí situaci Andreje Babiše (ANO), ale také situaci v ČSS…