Maďarský premiér oznámil zahájení stavby dočasného plotu na hranicích s Chorvatskem. Má být dlouhý 47 kilometrů

18. 9. 2015 9:44

Dnes brzy ráno začala stavba dočasného plotu na hranicích Maďarska s Chorvatskem, přes které by se mohli opět dostávat do Maďarska migranti. Oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Na zmíněné hranice byli vysláni také byli policisté a vojáci. Podle agentury MTI to šéf vlády řekl rozhlasové stanici Kossuth. Nová bariéra naváže na plot, který už Maďarsko vybudovalo na hranicích se Srbskem s cílem zastavit příval běženců do země.

Maďarský premiér oznámil zahájení stavby dočasného plotu na hranicích s Chorvatskem. Má být dlouhý 47 kilometrů
Foto: ceskatelevize.cz
Popisek: Maďarsko již začalo stavět ochranný plot proti imigrantům

Orbán uvedl, že drátěná stěna u chorvatské hranice bude dlouhá 47 kilometrů, ale už během dneška má podle něj být dokončena „předběžná linie obrany“. Dodal, že na maďarsko-chorvatskou hranici bylo posláno několik stovek policistů a vojáků.

Musíme provést stejnou akci, jakou jsme uskutečnili podél hranice se Srbskem,“ zdůraznil premiér.

Prý se podařilo zadržet teroristu, který organizoval útok migrantů na maďarské území ze Srbska

Maďarské úřady po středečním prudkém snížení denního počtu nově příchozích migrantů z obvyklých zhruba 2000 na 277 ve čtvrtek zaznamenaly opětný mírný vzestup, policie zadržela 764 uprchlíků. Toto zvýšení prý ale „má na svědomí“ 497 běženců, kteří do země přišli přes Chorvatsko.

Orbán mimo jiné také řekl, že maďarské úřady zadržely jednoho teroristu. „Víme, kdo organizoval útok na maďarský stát ze srbského území,“ citovala MTI premiéra bez bližších podrobností.

V Maďarsku v úterý vstoupila v platnost přísná opatření proti migraci, jež společně s plotem prakticky zastavila masové ilegální přechody hranic ze Srbska. Lidé utíkající před válečnými konflikty a bídou z Blízkého východu, Asie a Afriky do bohatých zemí Evropské unie od středy místo toho proudí do Chorvatska. Záhřeb dal najevo, že je pustí dál do Slovinska a do Maďarska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Já jsem neřekl, že volby přímo ovlivňují zahraniční agenti,“ bránil se vědec Drahoš posluchači na besedě, který chtěl důkazy

16:20 „Já jsem neřekl, že volby přímo ovlivňují zahraniční agenti,“ bránil se vědec Drahoš posluchači na besedě, který chtěl důkazy

REPORTÁŽ „Nikdy jsem nebyl v KSČ, a proto jsem nezastával do roku 1989 žádné vedoucí funkce na svém …