Merkelová za to nemůže, soudí o krvavém červenci většina Němců

03.08.2016 21:22

Nedávné útoky ve Francii a v Německu vedly k dalšímu oživení debaty o migrační krizi. Prezident Miloš Zeman dokonce v rozhovoru pro Blesk.cz řekl, že existuje souvislost mezi terorismem a ilegálními migranty. Zdá se však, že většina Němců tento názor nesdílí a nevěří, že by politika otevřených dveří Angely Merkelové souvisela s červencovými útoky.

Merkelová za to nemůže, soudí o krvavém červenci většina Němců
Foto: bundeskanzlerin.de
Popisek: Angela Merkelová, německá kancléřka

„Nedávné teroristické útoky v Bavorsku podle většiny Němců nijak nesouvisejí se vstřícnou migrační politikou kancléřky Angely Merkelové. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění, který na zadání časopisu Stern zpracovala agentura Forsa. Že nese Merkelová na atentátech kvůli svému postupu v migrační krizi vinu, si myslí ani ne třetina dotázaných,“ informuje české čtenáře ČTK.

69 procent lidí odmítá politiku otevřených dveří Angely Merkelové spojovat s nedávnými útoky ve své zemi. Jen 28 procent dotázaných má za to, že takováto souvislost existuje. Z oněch necelých 30 procent se tři čtvrtiny lidí označují za voliče Alternativy pro Německo (AfD). Tato strana se původně profilovala jako protibruselská a po uchopení uprchlického tématu její popularita vzrostla.

Celou zprávu najdete zde

Spojovat vstřícnou politiku Merkelové s červencovými útoky podmítají i tři čtvrtiny voličů bavorské CSU, ačkoli bavorský premiér z této strany Horst Seehofer konstatoval, že se nemůže ztotožnit se slovy své kancléřky Angely Merkelové, že Spolková republika migrační vlnu zvládne.

Polovina Němců je přesvědčena, že policisté nejsou natolik vybavení a početní, aby zajistili maximální bezpečnost občanům. Pomoci by mohlo navýšení počtu policistů. „Zhruba 65 procent dotázaných by uvítalo nasazení armády ve vnitrozemí v případě teroristického útoku,“ doplňuje agentura. Tři čtvrtiny dotázaných Němců by si prý také přály, aby neúspěšní žadatelé o azyl byli rychleji odesíláni z Německa.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To snad není možné... Klaus čekal před studiem a poslouchal Rakušana. Musel se držet

14:44 To snad není možné... Klaus čekal před studiem a poslouchal Rakušana. Musel se držet

Exprezident Václav Klaus se v Partii na CNN Prima News vyjádřil k 20. výročí vstupu Česka do Evropsk…