Ministr kultury Staněk: Grebeníčkovu knihu jsem nekřtil, jen mě pozvali na vánoční setkání poslaneckého klubu

27.12.2018 17:12

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) odmítl tvrzení, že křtil knihu poslance Miroslava Grebeníčka (KSČM), ve které někdejší předseda komunistů kriticky popisuje církevní restituce a vývoj katolictví v Česku. Staněk dnes na Twitteru uvedl, že obsah knihy nehodnotil a akce se zúčastnil jako vánočního setkání poslaneckého klubu KSČM, napsala ČTK.

Ministr kultury Staněk: Grebeníčkovu knihu jsem nekřtil, jen mě pozvali na vánoční setkání poslaneckého klubu
Foto: Archiv redakce
Popisek: Antonín Staněk (ČSSD), ministr kultury

O účasti ministra kultury na předvánočním křtu Grebeníčkovy nové knihy Ve znamení kříže informoval ve středu server iDNES.cz. Staňka za to kritizoval například bývalý ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). „Stydím se za současného ministra kultury Antonína Staňka! Tím, že tzv. pokřtil Grebeníčkovu knihu o církevních restitucích, překročil všechny meze,“ napsal Herman na Twitteru.

Staněk se dnes na stejné sociální síti ohradil. „Knihu jsem nekřtil, pouze jsem směrem k autorovi a zúčastněným pronesl pár vět s obecným konstatováním, že žijeme v demokratické společnosti, v níž můžeme vyjadřovat různé názory. Knihu, její obsah či úhel pohledu jsem nehodnotil,“ napsal.

Kategoricky popírá, že Grebeníčkovu knihu křtil. „Dne 20. 12. jsem se v Poslanecké sněmovně zúčastnil vánočního setkání poslaneckého klubu KSČM, což je naprosto standardní záležitost. Součástí setkání byla reprezentace knihy,“ dodal Staněk.

Sněmovna v polovině prosince posunula do závěrečného schvalování předlohu poslanců KSČM o zdanění peněžitých náhrad, které dostávají církve od státu za majetek nevydaný v restitucích. Hlasování by se mohlo uskutečnit na schůzi, která začne ve druhé polovině ledna. Zdanění náhrad patří k podmínkám komunistů pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

10:13 „Toto není pokus o přepisování dějin...“ Oslavy osvobození. Bez ruské vlajky i hymny

Několik tisíc lidí se zúčastnilo pietního aktu a následného doprovodného programu v Muzeu na demarka…