Německé město plné žadatelů o azyl: Mladá dívka, která je dřív vítala, prozradila, co jí provedli

08.01.2019 20:46

I v roce 2019 přicházejí do Německa další migranti a uprchlíci, je jich mnohonásobně méně než v roce 2015, ale přicházejí. A končí v azylových centrech, kde čekají, co s nimi bude dál. Novináři serveru INFOMigrant.net jedno z těchto center navštívili, aby se podívali, jak se tam lidem žije. Není to příliš veselé čtení.

Německé město plné žadatelů o azyl: Mladá dívka, která je dřív vítala, prozradila, co jí provedli
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

V německém Schweinfurtu v Bavorsku stojí azylový tábor, v němž končí lidé, kteří si přejí začít v Německu nový život. Šance, že se jejich sen splní, však nejsou příliš veliké. Navzdory opravdu dlouhé cestě, kterou museli migranti urazit, nemají příliš velkou šanci, že získají povolení k legálnímu pobytu „v zemi zaslíbené“. Žadatelé o azyl však zjišťují, že to budou mít v Německu těžké. Musejí vydržet pravidelné kontroly ze strany policie. Zi Yao Noufou z Pobřeží slonoviny prozradil, že policie prohledávala jeho pokoj až 30 minut. Strážci zákona prý v pokojích hledají drogy, s nimiž se prý v azylovém řízení také obchoduje. Žadatelé o azyl si kvůli tomu stěžují, že nemají prakticky žádné soukromí.

Ale nejen to. Migranti musejí počítat také s tím, že policie přijde a oznámí jim, že jejich žádost o azyl byla zamítnuta a budou deportováni zpět do své domovské země. Již delší dobu se daří deportovat jen zlomek neúspěšných žadatelů o azyl, ale deportace stále pokračují. 70 procent žádostí o azyl je zamítnuto.

Svou roli v tom hraje i fakt, že migranti, kteří dostanou šanci opustit tábor, se někdy chovají nevhodně. Pískají na mladé ženy, pokřikují na ně, snaží „si sáhnout“ a všemožně je obtěžují.

Své o tom ví třeba místní rodačka 17letá Milana Braunová. Ta si původně myslela, že je "cool", protože v jejím městě a její země pomáhají uprchlíkům. Svůj postoj ale zcela změnila, když před dvěma lety došlo k incidentu v autobusu hromadné dopravy, kde ji jeden ze žadatelů o azyl osahával a ona musela volat policii. Dnes už se městské hromadné dopravě raději vyhýbá a dokonce se sama bojí chodit po městě. Představa skupin mladých imigrantů potulujících se městem jí připadá "děsivá".

„Žadatelé o azyl často pískají, dělají hloupé vtipy nebo mě udeřili, když jsem v kině," vyprávěla novinářům Braunová.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Macronův sen o míru během olympiády. Hoffman tuší, proč nevyjde

17:01 Macronův sen o míru během olympiády. Hoffman tuší, proč nevyjde

POHLED IVANA HOFFMANA Sprnová olympiáda v Paříži se Emmanuelu Macronovi zdá vhodnou příležitostí, ab…