Okamura udělá z referenda zbraň hromadného ničení, děsí se Britské listy

24.10.2017 22:41

Britské listy Jana Čulíka důrazně varují před zavedením obecného referenda na celostátní úrovni. Pokud totiž s referendem neumíme zacházet, může se prý změnit takřka ve zbraň hromadného ničení. Zvlášť pokud tohoto referenda využije předseda Svobody a přímé demokracie Tomio Okamura.

Okamura udělá z referenda zbraň hromadného ničení, děsí se Britské listy
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Šéf SPD Tomio Okamura po svém velkém volebním úspěchu hovoří znovu a znovu o tom, že mu jde především o prosazení zákona o obecném referendu. Jiří Hlavenka na serveru Britské listy však podotýká, že na předvolebních billboardech se ani tak nepsalo o referendu jako spíš o nutnosti zakázat islám v Česku, což by bylo v rozporu s českou ústavou. Referendum je jedním z dalších volebních bodů. „Přímá demokracie je jeden z osmi bodů programu (dá-li se tedy těm žvástům říkat program) a obecné referendum je opět jen jeden z podbodů tohoto bodu,“ poznamenal sarkasticky autor.

A proč začal Okamura znovu tak rychle mluvit o referendu?    

„Protože si spočetl výsledky voleb a ví, že na rozboření demokracie parlamentní cestou nemá dostatek sil. Jedinou možností, jak protlačit cokoli, jsou tak referenda. Málokdo si uvědomuje, že mohou mít sílu jak legislativní, tak výkonnou, jsou něco jako ‚prezidentské dekrety‘ na obcházení parlamentní demokracie. Okamura si vyzkoušel, jak málo prostředků stačí ke zmanipulování národa – jeví se mu to jako snazší cesta než přes parlament, a má nejspíš pravdu,“ píše dál na serveru autor.

Celý text naleznete zde.

Napřed bychom se prý měli naučit využívat referenda na obecní úrovni. Tady se prozatím ukázalo, že to moc neumíme. Často nepřišlo dost lidí, aby referendum bylo platné. Pokud bychom začali tím, že zavedeme referenda na celostátní úrovni, změnila by se ve zbraň hromadného ničení.

Krátkou noticku k tématu přičinil i šéfredaktor Britských listů Jan Čulík.

„Na základě zkušenosti s Brexitem v Británii vážně varuji před institucí referenda. Způsobuje totiž, že voliči odpovídají jednoduchými odpověďmi na neuvěřitelně složité otázky, které pak nikdo neumí zodpovědět. Až po referendu o Brexitu se ukázalo, že nikdo neví, jak to vyřešit,“ varoval.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…