Poslanci za prací i létají. Byli snad úplně všude, Keňa, Peru, USA...

22.11.2019 15:11

Poslanci se rádi v rámci zahraničních cest vydávají i do exotických zemí. Zdůvodňují to navazováním a udržováním mezinárodních vztahů. Právě však některé vzdálené destinace dlouhodobě vzbuzují otázky, co konkrétního daná cesta přinese? Píše o tom server Novinky.cz.

Poslanci za prací i létají. Byli snad úplně všude, Keňa, Peru, USA...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Server samozřejmě zmiňuje vtip, že nejlevnější cestovní kanceláří je právě Poslanecká sněmovna. Zákonodárci totiž za dva roky podnikli hned 350 výjezdů do zahraničí a byli na všech kontinentech, vyjma Antarktidy. Nejčastěji míří do zemí blízkých – Francie, Belgie či Slovenska, ale i v USA například byli 24krát. Ve Francii pak 34krát.

Anketa

Chcete, aby prezident České republiky mohl navrhovat zákony?

86%
14%
hlasovalo: 15156 lidí

Kromě toho si však poslanci podle zjištění serveru vybírají i vzdálenější země – například byli ve Vietnamu, Mexiku, v Brazílii, ale i v Keni, Kolumbii či na Novém Zélandu. V květnu pak byli mimo jiné také v Peru, kde se vydali i na místo Inků Machu Picchu. Právě o této cestě hovořila poslankyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová jako o cestě, jež neměla proběhnout. 

Pekarová Adamová příliš necestuje, zahraniční cesty nevyužívá ani Barbora Kořanová z ANO. „Mám moc ráda výjezdy našeho výboru pro veřejnou správu po České republice, v tom vidím smysl zásadní. Musíme sbírat podněty pro svou práci napříč republikou,“ uvedla Kořanová.

Největšími cestovali pak jsou Radek Vondráček (ANO), jenž byl v cizině 45krát, či poslanec lidovců Ondřej Benešík, který byl za hranicemi 38krát. Ten zároveň uvádí, že mu nepřijde špatně, když si poslanec udělá v rámci své cesty i nějaký ten výlet. „Je normální, že se člověk zajde někam podívat,“ uvedl Benešík.

Poslanci však kromě toho mají uhrazené ubytování, dopravu, stravné, pojištění či tlumočení. A mají také nárok na diety. Každoročně je na jejich cestování vyčleněno necelých 30 milionů korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala to musí říct první... Úniky z tajných služeb vybraným novinářkám? „Kauza“ Bystroň. Generál varuje

8:20 Fiala to musí říct první... Úniky z tajných služeb vybraným novinářkám? „Kauza“ Bystroň. Generál varuje

Není dobré, pokud tajné služby používají média k „únikům“ ze svých dokumentů, varuje generál a bezpe…