Přeju si, aby Rusové napadli Turecko, napsal poradce z Úřadu vlády

25. 11. 2015 20:35

Martin Schmarcz, někdejší blízký spolupracovník a speechwriter expremiéra Mirka Topolánka, který nyní pracuje pro vicepremiéra Pavla Bělobrádka na Úřadu vlády, napsal velmi tvrdá slova na adresu Turecka.

Přeju si, aby Rusové napadli Turecko, napsal poradce z Úřadu vlády
Foto: Archiv
Popisek: Turecká vlajka

„Jaké kdo máte pocity ohledně sestřelení ruského bitevníku? Když jsme byli součástí Varšavské smlouvy, často jsem si přál, aby na nás Američani zaútočili a zničili bolševické armády. Ale teď si přeju, aby Rusové napadli Turecko a zničili islámské armády. Spojenectví se mění, nenávist vůči totalitním armádám zůstává,“ napsal Schmarz na sociální síti Facebook.

V následné diskusi doplnil, že se Turecko buď musí začít chovat jako západní spojenec, nebo má vystoupit ze západních struktur. Podezírá dokonce Turky z toho, že se podílejí na uprchlické krizi. Jakub Janda z Think-tanku Evropské hodnoty ale oponoval, že se Turecko bude těžko chovat jako spojenec, pokud ho Rusové napadnou.

Schmarcz si ale trval na svém. „Oni se jako spojenec nechovají. Svévolně napadli Izrael, pak Kurdy, teď Rusy. Působí víc problémů, než jich řeší,“ konstatoval poradce působící na Úřadu vlády. Dodal navíc, že už desítky let dává Západ Turecku v podstatě bianko šeky a už je na čase, abychom si je vybrali zpátky.

Další z diskutujících ale oponoval, že totalitní armáda je tady ruská armáda. A pokud píše pan Schmarz takovéto statusy, je otázka, zda nedostává něco do jídla. Schmarz odpověděl, že se pokusil vyjádřit především svou frustraci z tureckého činu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…