Sobotka se jen přihlouple usmívá a myslí na své křeslo. Senátor Veleba volá po lidovém referendu

26. 9. 2015 16:19

Senátor Jan Veleba (SPO) je zděšen z toho, co dělá či spíše nedělá česká vláda v uprchlické krizi. Premiér Sobotka v osudové hodině ukazuje, že mu jde jen o to, aby si udržel premiérské křeslo. Proto je na pořadu dne hovořit o tom, zda nemáme vystoupit z EU. Názor teď musí vyjádřit lid, a to v referendu. Veleba se tedy názorově shoduje s exprezidentem Václavem Klausem, jenž volá po tomtéž.

Sobotka se jen přihlouple usmívá a myslí na své křeslo. Senátor Veleba volá po lidovém referendu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Předseda SPO a senátor Jan Veleba současnou Evropskou unii popisuje jako Titanik, na jehož horní palubě tančí německá kancléřka Angela Merkelová valčík s francouzským prezidentem Francoisem Hollandem, aniž bere v potaz, že se pod čarou ponoru nalézá řada děr. Ta největší se jmenuje uprchlická krize, ale bohužel není jediná. Další nese jméno Ukrajina.

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) se jen přihlouple usmívá a tvrdí, že se Česko nebude připojovat k žalobě proti povinným uprchlickým kvótám. Proč? Veleba má za to, že se Sobotkovi líbí na postu premiéra a rád by na něm zůstal co nejdéle. A lid mu to zatím toleruje.

Celý text najdete zde

„Sečteno a podtrženo, Evropa je existenčně ohrožena a politika Angely Merkelové ji přivede do neštěstí. Česká republika jako součást EU je ohrožena stejně tak, naopak jako malá země dokonce i více a její budoucnost pod poručnictvím Merkelové a spol. je znepokojivá. Naše vláda nemá odvahu se vzepřít a hájit naše zájmy a nedělá poctivou a jasnou politiku. Naše země není majetkem této vlády, a proto je třeba vzít na zřetel hlas a vůli občanů – je nutné bezodkladně připravit lidové referendum, které odpoví na otázky, jak dál v této dějinné krizi,“ zdůrazňuje proto v závěru svého prohlášení Veleba.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

7:52 První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

TÝDEN V MÉDIÍCH Když šli lidé v roce 1989 cinkat klíči, tak chtěli svobodu. Právě svobodného étosu s…