Teroristický útok? Ruští vyšetřovatelé zvažují i tuto variantu. Na závěry o příčinách pádu letadla je ale brzy

25.12.2016 19:44

Ruská agentura TASS hlásí, že místní úřady prošetřují všechny varianty pádu ruského letounu TU-154 s 92 lidmi na palubě. Havárii letounu nikdo nepřežil. Mezi oběťmi je také drtivá většina armádního uměleckého souboru Alexandrovci. Podle úřadů nelze v této fázi vyšetřování vyloučit jakoukoli variantu – od technické závady až po teroristický útok.

Teroristický útok? Ruští vyšetřovatelé zvažují i tuto variantu. Na závěry o příčinách pádu letadla je ale brzy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Letadlo, ilustrační foto

Úřady Ruské federace prozatím nevyloučily žádnou z variant zdůvodnění pádu letounu TU-154 s většinou ruského armádního sboru Alexandrovců na palubě. V tuto chvíli tak nelze vyloučit, že se letadlo zřítilo do moře kvůli technické závadě, ale ani to, že mohlo jít o teroristický čin. Ruský ministr dopravy Maxim Sokolov však novinářům zdůraznil, že vyšetřování je teprve na počátku a hovořit už teď o možném teroristickém útoku by bylo velmi předčasné.

Celou zprávu naleznete zde

Vyhledávání trosek letounu a obětí neštěstí může podle ministra trvat poměrně dlouho. Ruský prezident Vladimir Putin nařídil sestavení vládního týmu, který má okolnosti tragické události důkladně prošetřit.

Podle ruských médií měli Alexandrovci vystoupit také v syrském Aleppu, které před několika dny dobyly jednotky syrského prezidenta Bašára Asada. O plánovaném vystoupení se v soustrastném telegramu zmínil i prezident Asad. Ruské ministerstvo obrany však krátce po neštěstí oznámilo jen tolik, že Alexandrovci jeli potěšit ruské vojáky na Nový rok na leteckou základnu v Sýrii. Se zpěváky v letadle cestovali také technici, kteří měli na základně sloužit, a skupina novinářů.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

8:00 „Hnus. Ani pes je nesežral.“ Češi si všimli, kdo zkazil piškoty. Jurečka to tehdy přikryl

„Hnus.“ „Odporná chuť i konzistence.“ „Nedá se to žrát.“ – Těmito slovy hodnotí lidé v několika posl…